OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2016 roku

  1. Dziś o 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi królowej.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – Najświętszego imienia Maryi; we wtorek – ś Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę – święto Podwyższenia Krzyża świętego; w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej; w piątek – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; za tydzień w niedzielę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Tego dnia swojego patrona wspomina siostra Stanisława nasza organistka i niezastąpiona osoba w kancelarii. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 jako wspólnota parafialna będziemy dziękować za jej osobę i polecać ją dobremu Bogu prosząc o potrzebne łaski.
  4. W następną niedzielę na godz. 15.00 ks. Jacek zaprasza na Mszę św. dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz ich najbliższych.
  5. Dziś zgodnie z zapowiedzą sprzed tygodnia po każdej Mszy św. ks. Włodzimierz zaprasza na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w kościele po pieśni na zakończenie Mszy św. Prosimy by podejść do pierwszych ławek.
  6. Pierwsze powakacyjne spotkanie Krucjaty Maryjnej odbędzie się w środę
    – 14 września o godz. 17.30 w salce. Wejście od strony zakrystii.
  7. Ks proboszcz parafii św. Krzyża zaprasza na odpust parafialny a po nim na festyn rodzinny.
  8. Od poniedziałku w domu rekolekcyjnym przy naszym sanktuarium swoje coroczne rekolekcje rozpocznie grupa kapłanów Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. Polecamy ich Waszej modlitwie