OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII niedziela zwykła 4 września 2016 roku

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca na cmentarzu będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, a o 18.00 nabożeństwo eucharystyczne w kościele.
 2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w środę Różę Matki Bożej Różańcowej.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w czwartek – święto Narodzenie NMP; w piątek – bł. Anielę Salawę, dziewicę.
 4. Gdy wspominaliśmy w liturgii świętego Jacka, nie było wśród nas ks. Jacka Hareńczyka CM, duszpasterza i katechety w szkole Podstawowej na Olczy, dlatego też dziś na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy Mu życzenia i będziemy się modlić w Jego intencji.
 5. Tuż przed wakacjami do naszej wspólnoty dołączył znany nam już wcześniej
  Włodzimierz Małota CM, misjonarz, który ostatnie lata posługiwał na misjach w Papui Nowej Gwinei. Dziś pragnę go oficjalnie przywitać jako duszpasterza w naszej parafii. Ks. Włodzimierz pośród obowiązków duszpasterskich podejmie obowiązki katechety w naszym Gimnazjum, będzie przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania oraz otoczy opieką ministrantów i lektorów. Polecamy Go Waszym modlitwom.
 6. W naszej wspólnocie witamy również Siostry Służebniczki: s. Zofię Lenartek, s. Joannę Zbydniewską i s. Beatę Żarską. Siostry podejmą obowiązki w przedszkolu Sióstr. Również i Je otoczmy naszą modlitwą. Ponad to s. Joanna będzie opiekować się Krucjatą Maryjną.
 7. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego i bezpiecznego przeżycia czasu kolonii parafialnych w Ustroniu Morskim. Szczególne podziękowania kieruję do wychowawców, s. Ewy Kotarby, p. Katarzyny Migiel, kl. Grzegorza Duchnika i pani Marii Rabiega z Pabianic. Dziękujemy również wszystkim, którzy pamiętali w tym czasie o nas w modlitwie.
 8. Za tydzień w niedzielę – 11 września ks. Włodzimierz zaprasza po każdej Mszy św., na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Dzierzęga z os. Wojdyły. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

W ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” odbędzie się dziś o godz. 20.00 w naszym kościele recital organowy. Serdecznie zapraszamy.