OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28 ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA) 31 LIPCA 2016 ROKU

 1. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy
  i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  W naszych codziennych modlitwach dziękujmy dobremu Bogu za Światowe Dni Młodzieży oraz osobę ojca św. Franciszka, który w dniu dzisiejszym zakończy(ł) pielgrzymkę w naszej Ojczyźnie. Prośmy o dobre owoce tego spotkania. Nie ustawajmy też w modlitwach o pokój na świecie.
 1. Dziś mija dokładnie 28 rocznica poświęcenia naszej świątyni. Pamiętajmy o tych, którzy wznosili tę świątynię przez modlitwę, wsparcie materialnym i swoją pracę.
 2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – Św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Barbary; w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00. W sobotę o godz. 19.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W liturgii Koscioła wspominamy w tym tygodniu: dziś przypada wspomnienie św. Ignacego Loyoli kapłana; w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego bpa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
 5. W poniedziałek rozpocznie się nowy miesiąc – sierpień. Miesiąc szczególny dla Polaków zarówno na płaszczyźnie religijnej jak i historycznej. W poniedziałek kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Natomiast w połowie sierpnia przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wszystkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę i konkretne czyny o trzeźwość naszego Narodu.
 6. Spotkanie w sprawie podłączeń gazu na Olczy odbędzie się w środę 3 sierpnia o godz. 17.00 w remizie OSP Olcza.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwarda Witas z osiedla Frączkówka Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 8. W zakrystii można odebrać karty kolonijne dla młodzieży i dzieci wyjeżdżających nad morze.