OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII niedziela zwykła 24 lipca 2016 roku

  1. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. W naszych codziennych modlitwach polecajmy rozpoczynające się Światowe Dni Młodzieży oraz osobę ojca św. Franciszka, który będzie pielgrzymował w tych dniach po naszej Ojczyźnie. Nie ustawajmy też w modlitwach o pokój na świecie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek – wspomnienie św. Marty.
  3. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – Św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Moniki.
  4. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego duchowego przeżycia Odpustu parafialnego. Mimo iż padał deszcz w naszych sercach gościła Boża radość i wdzięczność.
  5. W poniedziałek w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji kierowców i podróżujących z racji przypadającego 25 lipca św. Krzysztofa. Po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  6. W środę 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00. Tego dnia nowenna do Matki Bożej o godz. 19.45.
  7. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież przebywającą w Zakopanem do wspólnego uczestniczenia poprzez transmisję w spotkaniach z Ojcem Św. Franciszkiem w Krakowie. Na Dolnej Równi Krupowej w namiocie będzie ustawiony telebim i będziemy mogli uczestniczyć: w piątek 29 lipca o godz. 18.00 w Drodze Krzyżowej; w sobotę 30 lipca w czuwaniu z młodzieżą od godz. 19.30 i w niedzielę 31 lipca wysłuchamy kazania. W niedzielę 31 lipca dla tych, którzy przybędą do namiotu na Równię Krupową, będziemy sprawowali w namiocie Mszę św. o godz. 10.00 (równolegle z Krakowem), w trakcie wysłuchamy poprzez łącze kazanie Ojca św. Franciszka, a następnie sprawowana będzie dalsza część Mszy św. wraz z udzieleniem Komunii św. wiernym.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wojciech Kossakowskiego z osiedla Rybkówka, oraz Aleksandry Sambor, żony redaktora naczelnego radia ALEX, z którym nasza parafia współpracuje od wielu lat. Pani Aleksandra jest też autorką obrazów do bocznych ołtarzy: św. Wincentego a Paulo, św. Józefa i św. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek  Dorula zaprasza mieszkańców i właścicieli nieruchomości położonych przy ul. Stary Młyn na spotkanie dotyczące przebudowy drogi ul. Stary Młyn, w związku z wystąpieniem problemów z budową kanalizacji burzowej na terenach prywatnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 lipca o godz. 18.00. w budynku remizy.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz