OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI niedziela zwykła 17 lipca 2016 roku

  1. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana; w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny; w sobotę – święto świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
  3. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek – św. Józefa; w piątek – św. Zofii i w sobotę – św. Jana Pawła II.
  4. Dziś wspominamy pierwsze objawienia się NMP siostrze Katarzynie Labouré, objawień, których owocem jest Cudowny Medalik NMP. Dla naszej wspólnoty ten dzień jest uroczystością odpustową.

    Dziękuję ks. bp Andrzejowi Czaji ordynariuszowi diecezji opolskiej za przewodniczenie naszym uroczystościom oraz za wygłoszone słowo, dziękuję ks. Adamowi Kagankowi CM – misjonarzowi Wincentego a Paulo za duchowe przygotowanie nas do dzisiejszego wydarzenia. Księżom gościom na ręce ks. Dziekana. Kapłanom za posługę w konfesjonale i siostrom Służebniczkom oraz państwu Gut – Misiaga za przygotowanie świątyni. Pani Marii Pawlikowskiej i innym osobom, które włączyły się uporządkowanie terenu i zieleni wokół Sanktuarium. Słowa wdzięczności kieruję do Policji i Straży Miejskiej oraz naszym strażakom za przypilnowanie porządku podczas przejazdu banderii. Dziękuję za obecność banderii konnej, fiakrom, muzyce, i zespołowi GIEWONT, pocztom sztandarowym Różom oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Olcza za poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Ojcom tegorocznych dzieci Komunijnych za poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Dziękuję osobom chorym i w podeszłym wieku oraz wszystkim, którzy pomogli im dotrzeć na wczorajszą Mszę św. Bardzo się cieszę i dziękuję przedstawicielom Miasta i Powiatu za obecność dziś wśród nas Olczan. Dziękuję również wszystkim, którzy przystroili na ten dzisiejszy dzień swoje domy, a obecność na Eucharystii uświetnili pięknym strojem góralskim.
  5. Przy dzisiejszym święcie pragniemy podziękować za ornaty z regionalną ornamentyką; dwa w jasnych kolorach: pierwszy to dar od rodziców i dzieci I komunijnych i bierzmowanych, drugi ufundowany, jako dar za łaskę chrztu dla córki od rodziców Domogała. Natomiast ornat w odcieniu brązu, który będzie używany w czasie liturgii pogrzebów to dar od państwa Czernik z Frączkówki.
  6. Po Mszy św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do auli w dolnym kościele na występ zespołu GIEWONT poprzedzony występem młodych akordeonistów.
  7. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież przebywającą w Zakopanem do wspólnego uczestniczenia poprzez transmisję w spotkaniach z Ojcem Św. Franciszkiem w Krakowie. Na Dolnej Równi Krupowej w namiocie będzie ustawiony telebim i będziemy mogli uczestniczyć: w piątek 29 lipca o godz. 18.00 w Drodze Krzyżowej; w sobotę 30 lipca w czuwaniu z młodzieżą od godz. 19.30 i w niedzielę 31 lipca wysłuchamy kazania. W niedzielę 31 lipca dla tych, którzy przybędą do namiotu na Równię Krupową, będziemy sprawowali w namiocie Mszę św. o godz. 10.00 (równolegle z Krakowem), w trakcie wysłuchamy poprzez łącze kazanie Ojca św. Franciszka, a następnie sprawowana będzie dalsza część Mszy św. wraz z udzieleniem Komunii św. wiernym.