OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII niedziela zwykła 26 czerwca 2016 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, a od 1 lipca o godz. 20.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dziś o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Ireneusza, bpa i męczennika; w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  3. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu:; w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Moniki; w piątek – św. Teresy.
  4. Rozpoczął się czas wakacji. Wysyłając dzieci i młodzież na kolonie, obozy i wczasy – napiszmy prośbę do wychowawców, aby umożliwili im uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej.
  5. Jutro 27 dzień miesiąca wieczorna Msza św. o godz. 20.00 a po niej procesja różańcowa światła. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Tadeusz Lubelski CM, który w tym roku przeżywa jubileusz 50 – lecia kapłaństwa.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 29 czerwca po wieczornej Mszy św. Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 9 lipca. Zapraszamy zarówno członków Apostolatu jak i wszystkich chętnych chcących nawiedzić Jasną Górę. Zapisy do końca tego tygodnia u siostry w zakrystii.
  7. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu. Tego też dnia Słowo Boże na Mszach św. będzie głosił ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, a po Mszach będzie można otrzymać materiały i złożyć ofiarę, którą wesprzemy wszelkie działania, jakie podejmuje ta fundacja.
  8. Jak co roku nasza parafia z pomocą Urzędu Miasta Zakopane organizuje kolonie w Ustroniu Morskim oraz półkolonie z wędrówkami po Tatrach. Dokładne informacje, co do daty i miejsca oraz zapisy w zakrystii lub u ks. Jerzego.
  9. Organizatorzy Tour de Pologne informują, że w dniach 16, 17 i 19, 20 lipca pojawią się utrudnienia w ruchu samochodowym na terenie Podhala i Zakopanego. Jak co roku prosimy by w tych dniach ograniczyć poruszanie się samochodami oraz przestrzeganie poleceń służb porządkowych. Organizatorzy proszą również o zamknięciu w tym dniu psów i kotów oraz pilnowaniu innego inwentarza domowego.
  10. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod projektem ustawy o obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Osoby składające podpis będą proszone o podanie numeru PESEL.