OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 1 maja 2016 roku

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na potrzeby tej świątyni. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Rozpoczął się miesiąc maj, nabożeństwa do Matki Bożej codziennie o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla uczniów w czwartek i piątek od godz. 17.30. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek chorych odwiedzimy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.
  3. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu Róże: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary i w czwartek – św. Moniki.
  4. W liturgii wspominamy we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski w tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 11.00, 18.30); w środę – św. Floriana, męczennika w tym dniu szczególnie pamiętajmy o naszych Strażakach z OSP Olcza – w naszym Sanktuarium będziemy się za nich modlić podczas Nowenny do Matki Bożej Cudownego Medalika; w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka; w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; a w następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. W poniedziałek Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP. Pamiętajmy by tego dnia flagi w barwach narodowych przystroiły nasze posesje.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek w kwocie 1658,20 zł i 20 euro zostały przekazane tak jak prosił Papież Franciszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.
  7. Zapraszamy na spotkanie z p. prof. Wandą Półtawską w ramach II Koncertu Pamięci Ofiar Obozu w Ravensbruck „Siła Miłości”, 4 maja o godz. 18.30 w kinie Sokół. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kościoła.
  8. W sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i I spowiedź dla dzieci z kl. III. Rodziców i rodziny prosimy by skorzystały z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej. Natomiast 15 maja swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy osoby, które w tym tygodniu odeszły po wieczną nagrodę śp. Zofię Stachoń – Groblowy z os. Stachonie, śp. Agnieszkę Gubała z os. Walkosze, a także zmarłego w Krakowie ks. Bronisława Tomczyka kapłana Zgromadzenia Misji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.