OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2016 roku

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a po Mszy św. godz. 17.00 i o godz. 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.45 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego. Ponadto w Polsce można zyskać odpust zupełny za udział w „Gorzkich Żalach”.
 2. Przez udział w nabożeństwach wielkopostnych przygotujmy się do dobrego przeżycia rekolekcji, które dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej będą w czwartym tygodniu Wielkiego Postu, a dla dorosłych od niedzieli piątego tygodnia.
 3. Dziś dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 15.00.
 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Teresy; w czwartek – św. Barbary i bł. Edmunda Bojanowskiego.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
 6. proboszcz zaprasza na spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek – 29 lutego o godz. 18.00 w auli dolnego kościoła. Natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 obowiązkowa próba liturgii przed bierzmowaniem dla młodzieży.
 7. W kościele Najświętszej Rodziny w Zakopanem, stacyjnym kościele Roku Miłosierdzia – przy ulicy Krupówki w dniach 4 – 5 marca odbędzie się czuwanie naszego dekanatu w ramach Akcji „24 godziny dla Pana”. Zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież, dorosłych do wzięcia udziału w akcji zainicjowanej przez Papieża Franciszka. Ojciec św. pragnie, by był w Wielkim Poście szczególny czas łaski – cała doba poświęcona Panu. Nasza parafia jest zaproszona w sobotę na godz. 12.00.

Natomiast w naszym kościele będziemy czuwać w czwartek 3 czerwca po wieczornej Mszy św. do godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy.

 1. Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka św. Józefa w Zakopanem na Olczy ogłasza zapisy na rok szkolny 2016 / 2017. Zapisy będą trwały do 18 marca br. W tym terminie należy pobrać z Przedszkola KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć u s. Dyrektor Ewy Kotarby do dnia 18 marca 2016 r.
 2. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można jeszcze nabyć cukrowe baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
 4. Zarząd OSP na Olczy zaprasza Walne Zebranie dziś o godz. 12.30 w Domu Strażaka na Olczy.