OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2016 roku

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jacka Międlara CM, który podejmie duszpasterstwo szczególnie wśród najmłodszych i młodzieży w naszej parafii.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a po Mszy św. godz. 17.00 i o godz. 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00,. o godz. 10.45 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego. Ponadto w Polsce można zyskać odpust zupełny za udział w „Gorzkich Żalach”.
  3. Przez udział w nabożeństwach wielkopostnych przygotujmy się do dobrego przeżycia rekolekcji. Dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej będą w czwartym tygodniu Wielkiego Postu, a dla dorosłych od niedzieli piątego tygodnia.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Anny; w sobotę – św. Wincentego a Paulo.
  5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy chętnych chcących włączyć się w niesienie przesłania Cudownego Medalika.
  6. Najbliższa sobota to 27 dzień miesiąca, serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można już nabyć cukrowe baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY oraz dla młodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.