OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 14 lutego 2016 roku

 1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Sławomira Szuckiego CM, który przygotowuje się do wyjazdu na misje do Papui Nowej Gwinei.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a po Mszy św. godz. 17.00 i o godz. 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 10.45 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego. Ponadto w Polsce można zyskać odpust zupełny za udział w „Gorzkich Żalach”.
 3. Przez udział w nabożeństwach wielkopostnych przygotujmy się do dobrego przeżycia rekolekcji. Dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej będą w czwartym tygodniu Wielkiego Postu, a dla dorosłych od niedzieli piątego tygodnia.
 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii, we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa.
 5. Spotkanie młodzieży do bierzmowania odbywają się bezpośrednio po wieczornej Mszy św.:
  dla kl. I. w czwartek, dla II kl. w poniedziałek, a dla wszystkich grup z kl. III w środę.
 6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można już nabyć cukrowe baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.
 7. Obowiązkowe spotkanie dla dziewcząt z krucjaty Maryjnej we wtorek o godz. 16.00 w przedszkolu u Sióstr. Przypominamy, że spotkania dla ministrantów odbywają się w sobotę: kandydaci przychodzą na godz. 10.00, ministranci i lektorzy na godz. 11.00.
 8. Jeszcze dziś zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję „Poszczę w Poście”. Polega ona na wybraniu jednego dnia w tygodniu, w którym pościć się będzie o chlebie i wodzie. Ważne jest także by temu poszczeniu towarzyszyła konkretna intencja – chodzi o osoby czy sprawy. Chętnych do podjęcia takiego zobowiązania zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 9. W imieniu służb porządkowych miasta uprzejmie prosimy o podanie w zakrystii ilości osób, gości – uczestników Światowych Dni Młodzieży, którzy będą przebywać w naszej parafii przed i po tym wydarzeniu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY oraz dla młodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.