OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II niedziela po Bożym Narodzeniu 3 stycznia 2016 roku

  1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.
  2. Dziś o godzinie 12.15 Zespół im. Bartusia Obrochty zapraszamy do auli dolnego kościoła na sztukę góralską pt. „Piekielnica” w reżyserii Józefa Pitonia. Wstęp wolny. Podczas przedstawienia będą zbierane pieniądze na rodzinę z Gliczarowa Górnego, która podczas pożaru straciła cały dobytek i cudem uszła z życiem.
  3. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy świętej. Jest to dzień modlitw w intencji misji. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczona są na cele misyjne. Następna niedziela jest wspominana w liturgii jako święto Chrztu Pańskiego.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – św. Barbary; w czwartek – Matki Bożej Różańcowej i Edmunda Bojanowskiego.

Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

dziś od godz. 14.00 – Piszczory

poniedziałek od 15.00 – Wojdyły

Wtorek od godz. 15.00 – Rybkówka, Stachonie Dolne

Czwartek od godz. 15.00 – Stachonie Górne, Klusie

Piątek od godz. 15.00 – Stary Młyn, Galicówka

Sobota od godz. 9.00 – Oberconiówka

Niedziela od godz. 14.00 – Walkosze

Nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu stołu na którym postawmy: krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, kropidło, Pismo święte, a także zeszyty do katechezy dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś nie może być obecny w wyznaczonym dniu może zgłosić w zakrystii kolędę na ostatni dzień.

  1. Przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie spotkań z ks. Jackiem uczniów kl. II gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
  2. Jutro w poniedziałek próba zespołu GIEWONT. Prosimy o oboiązkową obecność wszystkich członków zespołu biorących udział w koncercie kolęd. Zwłaszcza najmłodszych z rodzicami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można ją nabyć pod chórem.

Chorych odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższy czwartek od godz. 9.00.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz