OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX niedziela zwykła 18 października 2015 roku

  1. Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00 w niedzielę o godz. 18.00.
  2. Od jutra w naszym domu rekolekcyjnym kolejna grupa kapłanów Zgromadzenia Misji rozpocznie swoje coroczne rekolekcje. Polecamy ich waszym modlitwom.
  3. Obowiązkowe spotkanie ministrantów – we wtorek o godz. 15.30, a kandydatów w środę o godz. 16.00.
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure i św. Józefa; w sobotę – św. Jana Chrzciciela. Cieszymy się, że kolejna Róża – Róża św. Zofii dzięki zabiegom zelatorki i członków została uzupełniona i liczy 20 osób.
  5. W liturgii Kościoła w poniedziałek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana męczennika a także patrona Gimnazjum nr 3 na Olczy; we wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  6. W dniach od 21 do 23 w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem będzie miało miejsce nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza do czynnego udziału w tym czasie mocy i łaski. Dokładne informacje znajdują się na plakacie w przedsionku naszego kościoła.
  7. W niedzielę 25 października br. o godz. 15.00 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  10. Przypominamy, że za tydzień w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.