OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII niedziela zwykła 11 października 2015 roku

 1. Dziś w całej Polsce Kościół przeżywa XXV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Wsłuchując się w słowa papieża Polska mamy okazję wspomóc ofiarą zbieraną do puszek dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspiera około 2500 młodych ludzi z całej Polski, głównie z rodzin wielodzietnych, zarówno duchowo, jak i materialnie, poprzez stypendia.
 2. .W Rzymie trwa Synod Zwyczajny Biskupów Kościoła Katolickiego w sprawie małżeństwa i rodziny. Ponieważ sprawy te są bardzo ważne i aktualne a istnieją różne poglądy na rozwiązanie tych problemów także wśród hierarchów Kościoła, potrzebna jest intensywna modlitwa w intencji Synodu. Zachęcamy i wzywamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy różańcowej w tej tak ważnej sprawie codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00 w niedzielę o godz. 18.00.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy uroczyście świętować 40 lecie kapłaństwa ks. Mieczysława Kozłowskiego. Czcigodnego Jubilata polecamy Waszym modlitwom. 
 4. Obowiązkowe spotkanie ministrantów – we wtorek o godz. 15.30, a kandydatów w środę o godz. 16.00.
 5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi królowej.
 6. W liturgii Kościoła we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w środę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 7. Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: III – środa po Mszy św. i różańcu; kl. II we wtorek po Mszy św. i różańcu; .kl. I w czwartek po Mszy św. i różańcu.
 8. W dniach od 21 do 23 w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem będzie miało miejsce nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza do czynnego udziału w tym czasie mocy i łaski. Dokładne informacje znajdują się na plakacie
  w przedsionku naszego kościoła.
 9. Już po raz kolejny ojcowie Bernardyni z parafii na Bystrem zapraszają na dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej wyjazd 17 Października o godz. 6.45 z przed klasztoru. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii u oo. Bernardynów lub pod nr telefonu 604 844 405.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚC NIEDZIELNY.