OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII niedziela zwykła 4 października 2015 roku

 1. Dzisiaj w Rzymie rozpoczyna się Synod Zwyczajny Biskupów Kościoła Katolickiego w sprawie małżeństwa i rodziny. Ponieważ sprawy te są bardzo ważne i aktualne a istnieją różne poglądy na rozwiązanie tych problemów także wśród hierarchów Kościoła, potrzebna jest intensywna modlitwa w intencji Synodu. W związku z tym od poniedziałku nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy świętej o godz. 17.00 dla wszystkich. Nie będzie osobnego nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30. Zachęcamy i wzywamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy różańcowej w tej tak ważnej sprawie.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 3. Obowiązkowe spotkanie ministrantów – we wtorek o godz. 15.30, a kandydatów w środę o godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – NMP Różańcowej; w sobotę – św. Małgorzaty.
 5. W liturgii Kościoła w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie NMP Różańcowej; w piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 6. Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  III – środa po Mszy św. i różańcu; kl. II we wtorek po Mszy św. i różańcu; .kl. I w czwartek po Mszy św. i różańcu. Spotkanie dla rodziców młodzieży klasy pierwszej gimnazjum w środę po nowennie i różańcu w dolnym kościele.
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy uroczyście świętować 40 lecie kapłaństwa ks. Mieczysława Kozłowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
 8. Już po raz kolejny ojcowie Bernardyni z parafii na Bystrem zapraszają na dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej wyjazd 17 Października o godz. 6.45 z przed klasztoru. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii u oo. Bernardynów lub pod nr telefonu 604 844 405.
 9. Biuro pielgrzymkowe diecezji opolskiej zaprasza jeszcze w tym roku na pielgrzymki: w październiku do Ziemi Świętej i w listopadzie do Meksyku. Dokładne informacje można uzyskać w zakrystii.
 10. W zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji 100 – lecia olczańskiej Parafii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚC NIEDZIELNY.
 12. Zapraszamy do pogłębienia formacji religijnej na Studium Apostolstwa Świeckich. Dokładne informacje znajduje się na plakacie w gablocie.