OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII niedziela zwykła 6 września 2015 roku

 1. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Na nabożeństwo eucharystyczne zapraszamy na godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M.B. Różańcowej; w czwartek – św. Małgorzaty.
 3. W liturgii Kościoła we wtorek – święto Narodzenia NMP; w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
 4. Wspólne spotkanie lektorów, ministrantów i Krucjaty Maryjnej w najbliższą środę o godz. 17.30 w dolnym kościele.
 5. Na prośbę instruktorów przypominamy, że próby zespołu GIEWONT rozpoczną się dla starszych 21, a dla młodszych 23 września br.
 6. Pani Zofia Frączysty wznawia naukę gry na akordeonie dla dzieci i młodzieży. Zaprasza chętnych w piątek w godz. 14.00 do 20.00.
 7. W niedzielę 13 września – XXIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętni z osoby chętne z naszej parafii prosimy o wpisanie się do środy włącznie na listę u siostry w zakrystii.
 8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł.
 9. Również w niedzielę 27 września w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 10.00 odprawiona będzie Msza św. beatyfikacyjna Matki Klary Szczęsnej (sercanki). Zgłoszenia na wspólny wyjazd autokarem przyjmują siostry sercanki w domu przy ul. Jana Pawła II 1 lub telefonicznie 18/2012493 do 15 września. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 20 zł.
 10. Za tydzień na tej Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy najmłodszych uczniów i ich rodziców.
 11. Dziś na wieczornej Mszy św. swoim śpiewem ubogaci liturgię chór PALESTRINA z Niemieckiej Norymbergi, a po liturgii będzie możliwość wysłuchania. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 12. W zakrystii można nabyć książkę o historii Olczy i Olczańskiej parafii wydaną na podstawie materiałów z sesji popularno-naukowej z okazji 100 lecia naszej parafii. Osoby, które zapisały się wcześniej również mogą odebrać książkę w zakrystii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika NIEDZIELA znajdziemy artykuł o naszym parafialnym regionalnym zespole GIEWONT.
 14. W minionym tygodniu zmarł śp. Bolesław Franosz z osiedla Frączkówka. Polećmy Go dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.