OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV niedziela zwykła 19 lipca 2015 roku

  1. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Anny.
  3. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie – bł. Czesława, kapłana; w czwartek – św. Brygidy patronki Europy; w piątek – św. Kingi; w sobotę święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa tego dnia poświęcenie pojazdów na po Mszy św. porannej i wieczornej.
  4. Dziś przypada 185 rocznica objawienia się NMP siostrze Katarzynie Laboure, objawień których owocem jest Cudowny Medalik NMP. Dla naszej wspólnoty ten dzień jest uroczystością odpustową. Dziękuję ks. abp Tadeuszowi za przewodniczenie naszym uroczystościom oraz za wygłoszone słowo, dziękuję o. Rafałowi Rządzińskiemu OFM – franciszkaninowi za duchowe przygotowanie nas do dzisiejszego wydarzenia. Księżom gościom na ręce ks. Dziekana. Kapłanom za posługę w konfesjonale i siostrom Służebniczkom oraz państwu Gut – Misiaga za przygotowanie świątyni, Strażakom OSP Olcza za umycie terenu wokół kościoła.Pani Marii Pawlikowskiej za uporządkowanie zieleni i krzewów wokół Sanktuarium i panu Józefowi Kowalikowi za prace wykończeniowe przy kaliczkach.  Słowa wdzięczności kieruję do Policji i Straży Miejskiej oraz naszym strażakom za przypilnowanie porządku podczas przejazdu banderii. Dziękuję za obecność banderii konnej, fiakrom, muzyce, i zespołowi GIEWONT, pocztom sztandarowym Różom oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Olcza za poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Rodzicom dzieci tegorocznych dzieci Komunijnych za poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Dziękuję osobom chorym i w podeszłym wieku oraz wszystkim, którzy pomogli im dotrzeć na wczorajszą Mszę św. Bardzo się cieszę i dziękuję przedstawicielom Miasta i Powiatu za obecność dziś wśród nas Olczan. Dziękuję również wszystkim, którzy przystroili na ten dzisiejszy dzień swoje domy, a obecność na Eucharystii uświetnili pięknym strojem góralskim.
  5. Apostolat Maryjny działający przy naszej Parafii serdecznie zaprasza 25 lipca na coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii. Organizatorzy proszą by zabrać ze sobą strój regionalny.
  6. Tatrzańska Fundacja zaprasza dzieci i młodzież gimnazjalną na półkolonie które rozpoczną się jutro. Jeśli są jeszcze chętni to prosimy o skontaktowanie się z panem „doktorem” Janem Ustupskim. Również zapraszamy chętnych do chodzenia po Tatrach w ramach półkolonii organizowanej przez naszą parafię w dniach od 3 do 14 sierpnia zapisy u ks. Jerzego.
  7. Rodziców i dzieci wyjeżdżające na kolonie nad morzem zapraszamy w dniu jutrzejszym na spotkanie, które odbędzie się w auli dolnego kościoła o godzinie 19.15. Po spotkaniu będzie czas aby spakowanie się do autokaru a następnie Msza św. podczas której będziemy modlić się o bezpieczną podróż i pobyt na wypoczynku.
  8. W dniu wczorajszym odbyła się promocja książki o historii Olczy i Olczańskiej parafii. Dziś można ją nabyć po każdej Mszy św. w auli dolnego kościoła.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz