OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV niedziela zwykła 12 lipca 2015 roku

1. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie o godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.

2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek – św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Katarzyny Labouré.

3. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła; w czwartek NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

4. 19 lipca przypada 185 rocznica objawienia się NMP siostrze Katarzynie Laboure, objawień których owocem jest Cudowny Medalik NMP. Dla naszej wspólnoty najbliższa niedziela jest dniem odpustu. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT.
O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Olcza, a Olczański Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je o. Rafał Rządziński OFM – franciszkanin. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00 podczas, której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. Następnie w auli dolnego kościoła o godz. 11.30 odbędzie się promocja książki powstałej z materiałów sympozjum popularno – naukowego. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać dokładny program uroczystości odpustowych.

5. Apostolat Maryjny działający przy naszej Parafii serdecznie zaprasza 25 lipca na coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.

6. Drodzy Rodzice Tatrzańska Fundacja już po raz kolejny zaprasza wasze dzieci na półkolonie, które odbędą się w dniach od 27 lipca do 8 sierpnia. Osoby chętne zapisać swoje dzieci mogą to uczynić u pana „doktora” Jana Ustupskiego. Również zapraszamy chętnych do chodzenia po Tatrach w ramach półkolonii organizowanej przez naszą parafię w dniach od 3 do 14 sierpnia zapisy u ks. Jerzego. Drodzy dorośli postarajcie się by mimo obowiązków jakie nakładacie młodzieży i dzieciom mogli oni wypocząć w wakacje.

7. W sobotę (18 lipca) o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach prof. Dariusz Oko wygłosi wykład pt. „Prawda o gender”. Po wykładzie będzie możliwość dyskusji.

8. Rodzice chorego 20 miesięcznego Antosia zwrócili się o pomoc do naszej wspólnoty parafialnej. Antoni urodził się z ciężką wadą serca – jego serce jest odwrotnie zbudowane, słabsza komora przejęła rolę silniejszej, a główną funkcję życiową przejął obieg, który nie jest do tego przystosowany. Aby dziecko mogło normalnie funkcjonować potrzebna jest operacja. Dla zbierania funduszy jest powołana fundacja. U nas dziś można wspomóc tę rodzinę ofiarami złożonymi do puszek po każdej Mszy św.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Haza. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz