OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV niedziela zwykła 5 lipca 2015 roku

  1. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie o godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu, a o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – M.B. Różańcowej; w piątek – św. Małgorzaty.
  3. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę – św. Jana z Dukli; w sobotę – św. Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  4. Witamy w naszej wspólnocie ks. diakona Daniela Frąca CM, który rozpoczął miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Polecamy go Waszym modlitwom.
  5. Rodzice chorego 20 miesięcznego Antosia zwrócili się o pomoc do naszej wspólnoty parafialnej. Antoni urodził się z ciężką wadą serca – jego serce jest odwrotnie zbudowane, słabsza komora przejęła rolę silniejszej, a główną funkcję życiową przejął obieg, który nie jest do tego przystosowany. Aby dziecko mogło normalnie funkcjonować potrzebna jest operacja. Dla zbierania funduszy jest powołana fundacja. U nas będzie można wspomóc tę rodzinę ofiarami złożonymi do puszek w następną niedzielę po każdej Mszy św.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
  7. W minionym tygodniu w Bańskiej Wyżnej odbył się pogrzeb śp. Janiny Bobak. Choć nie była naszą parafianką jednak bardzo przysłużyła się w powstaniu tego kościoła. Polećmy zmarłą dobrodziejkę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…