OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2015 roku

 1. Rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie o godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Jeszcze do wtorku zapraszamy na nabożeństwa
  do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś na godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. Od poniedziałku Msze św. wieczorne o godz. 20.00.
 2. W minioną środę uczestniczyliśmy w jubileuszu 50 lecia kapłaństwa ks. Romana Barabasza CM i ks. Piotra Włoczyka – kapłanów którzy byli duszpasterzami w tej parafii w latach 70 ubiegłego stulecia. Z tej okazji ks. Roman jako dar dla naszej parafii ofiarował kielich liturgiczny w który dziś był używany podczas eucharystii.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy ks. Macieja Golasa CM. Wspólną modlitwą podziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro jakie otrzymała nasza parafia przez Jego osobę i będziemy prosić o potrzebne łaski w nowym miejscu do którego po trzech latach duszpasterstwa na Olczy wysyłają Go przełożeni. Ks. Maciej podejmie posługę duszpasterską w Słubicach, mieście znajdującym się 650 km od Zakopanego na granicy z Niemcami w woj. lubuskim.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Andrzeja; w środę – św. Teresy; w czwartek – św. bł. Edmunda Bojanowskiego; w piątek – św. Barbary.
 5. W liturgii Kościoła w poniedziałek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w piątek – święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 20.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.30. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 7. Podobnie jak przez ostatnie lata tak i w tym roku nasza parafia organizuje przy współpracy z Miastem – półkolonie podczas, których będziemy wędrować i poznawać Tatry. Zapraszamy na nie przede wszystkim uczniów gimnazjum i starszą młodzież, ale również i uczniów tegorocznych klas V i VI szkoły podstawowej. Zapisy jeszcze w tym tygodniu u ks. Proboszcza.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w minionym tygodniu w Kanadzie śp. Helenę Król z domu Okręglak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz