OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Winiebowstąpienia Pańskiego 17 maja 2015 roku

 1. Cały Kościół wspomina dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej na Olczy przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Otoczmy swoją modlitwą te dzieci ich rodziców i chrzestnych. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie od strony zewnętrznej naszej świątyni na dzisiejszą uroczystości. Dziękujemy także rodzicom za dar ołtarza, którym jest trójtonowy gong.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek
  – św. Józefa.
 4. Swoje rekolekcje rozpoczęli alumni ze Zgromadzenia Misji, którzy w najbliższą sobotę o godz. 9.00 przyjmą w kościele seminaryjnym w Krakowie święcenia kapłańskie w stopniu diakonatu i prezbiteratu. Prosimy w ich imieniu o modlitwę zarówno na czas przygotowania jak i samych święceń.
 5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;.
 6. Na cmentarzu została przerobiona pompa, dzięki zasilaniu elektrycznemu, uruchamia się przez naciśnięcie przycisku na cokole dawnej pompy.
 7. W Zakopanem od czwartkowego wieczoru do niedzieli włącznie będzie odbywał się już po raz X Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej organizowany przez UM Zakopane i zakopiańskie parafie. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach. Dokładny plan możemy zobaczyć na plakacie zawieszonym
  przy wejściu do kościoła, ale i na plakatach rozwieszonych w mieście.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 9. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kontem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek 18 maja o godz. 15.30 na parkingu przy naszym kościele.