OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna 10 MAJA 2015 ROKU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Małgorzaty; w środę – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii i w sobotę – św. Jana Pawła II.
 3. W kalendarzu liturgicznym od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i za kraje cierpiące głodujące. W Polsce coraz częściej zdarzają się klęski żywiołowe, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. W naszej wspólnocie będziemy w tych intencjach modlić się szczególnie w czasie nabożeństw majowych; w środę wspominamy NMP z Fatimy; w czwartek – święto św. Macieja Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika; w następna niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe ks. Maciejowi.
 5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej na Olczy przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej.
 • Nabożeństwo podczas którego dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne odbędzie się w sobotę o godzinie 10.00. Prosimy by dzieci przyniosły ze sobą świecę komunijne. Po tym będzie miała miejsce Spowiedź święta dla dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych.
 • Próby dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I komunii świętej od Poniedziałku do Piątku o godzinie 15.30.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek o godzinie 19.15 w dolnym Kościele.
 • W czwartek o godzinie 9.00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych, tak jak w ubiegłych latach, abyśmy wspólnie przygotowali od strony zewnętrznej nasze Sanktuarium
  do zbliżającej się uroczystości.
 1. 16 maja odbędzie się druga dekanalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej wszelkie informacje znajdują się na plakacie w gablocie pod chórem.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 3. Pamiętajmy, że jako ludzie wierzący, jesteśmy odpowiedzialni za naszą Ojczyznę, dlatego jeśli nie ma poważnych przeszkód jesteśmy zobowiązani do udziału w dzisiejszych wyborach Prezydenta RP.