OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 29 marca 2015 roku

1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00.
Rezurekcja z procesją w niedzielę o godzinie 6.00. Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: od poniedziałku do środy: rano przed Mszą św. i po południu od godz. 18.00, w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00.
Jednak jeśli to tylko możliwe zróbmy wszystko, byśmy już byli w stanie łaski uświęcającej podczas Triduum Paschalnego.
Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

2. Chorych odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższy piątek od. godz. 9.00. Osoby chore i starsze do których nie przychodzi ksiądz w I piątki, a chciały by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. proszę zgłaszać w zakrystii.
3. Rekolekcje w Radio ALEX od dziś do środy włącznie. Serdecznie zachęcamy, szczególnie tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych. 2 kwietnia przypada dziesiąta rocznica śmierci Jana Pawła II dlatego tematyka rozważań będzie dotykać osoby świętego, Jego życia i nauczania.
4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
w poniedziałek – św. Andrzeja; w środę – św. Teresy i św. Barbary.
5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła jest możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”, a także przez nabycie baranków na stół wielkanocny możemy wesprzeć pomoc świąteczną CARITAS dla najuboższych.
6. Serdecznie zapraszamy dziś po Mszy św. o godzinie 11.00 do auli dolnego kościoła na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej na Olczy.
7. Również dziś nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zakopanego, początek o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Rodziny a zakończy się w kościele Św. Krzyża. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
8. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed liturgią Triduum Paschalnego w Wielki czwartek piątek i sobotę o godzinie 10.00 rano. Obecność obowiązkowa.
9. Podobnie jak w latach ubiegłych w sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, będzie zbierana żywność która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych pojemników. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy o pomoc w dyskretnym wskazaniu takich rodzin i osób przez osobiste zgłoszenie nazwisk do księdza Proboszcza.
10. Od jutra Msze święte wieczorne o godz. 18.30.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. w Gościu Nedzielnym znajdziemy płytę z filmem „Pasja”.
12. Po Mszy św. zapraszam na chwilę do zakrystii zelatorów Żywego Różańca.
13. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Marię Topór – Huciańską z os. Huty. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.