OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2015 roku

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, oraz młodzieży szkół średnich i pracującej. Poprowadzi je Wojciech Kałamarz CM, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Wojciech jest również muzykiem, kompozytorem, oraz wykładowcą w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy i w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Tematem wiodącym jest Nawrócenie i życie wiarą na co dzień. Prośmy kochającego Boga o dobre i owocne przeżycie tych szczególnych dni. Ze względu na rekolekcje Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 9.00 i 18.00. Dokładny program jest wywieszony przed kościołem, a także można go otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
 2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla DZIECI o godz. 30; natomiast dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH w piątek tylko o godz. 19.30 ze względu na 27 dzień miesiąca i procesję światła, która rozpocznie się o godz. 20.00. w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo GORZKIE ŻALE śpiewamy w naszej świątyni w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo i w sobotę – św. Moniki.
 4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Kościele jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia, tego dnia będzie można złożyć deklarację Adopcji Duchowej dziecka poczętego. Deklaracje można już dziś wziąć ze stolika pod chórem i wypełnioną przynieść w środę.
 5. Dziś i za tydzień w niedzielę przy wyjściu z kościoła możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”, a także wsparcia pomocy świątecznej CARITAS dla najuboższych przez nabycie baranków na stół wielkanocny.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek 26 marca po wieczornej Mszy św.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zakopanego, które rozpocznie się w Niedzielę Palmową o godz. 20.00 w Kościele Najśw. Rodziny a zakończy w kościele Św. Krzyża.
 8. Spotkanie Krucjaty Maryjnej, na którym dziewczęta będą przygotowywać liturgię na Niedzielę Palmową i adoracje na Wielki Tydzień odbędzie się w środę 25 marca o godz. 1600 i po Mszy św. czyli o 1745 w salce Krucjatek. Godzina do wyboru.
 9. Zapraszamy wszystkich parafian oraz gości na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr. 4 w Zakopanem w Piątek o godzinie 12.30 oraz w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godzinie 11.00 w dolnym Kościele.
 10. W związku z trwającymi rekolekcjami w naszej parafii próba małego Giewontu zostaje odwołana. Starsi członkowie zespołu przychodzą w Poniedziałek na godzinę 19.00.
 11. Przypominamy, że zmiana z czasu zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty (28 marca) na niedzielę (29 marca, jest to Niedziela Palmowa). Przesuwamy wskazania zegarka o godzinę do przodu.
 12. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Joannę Topór – Huciańską z os. Klusie. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…
 13. (osobna karta ogłoszenie – Wojskowej Komendy Uzupełnień)