OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2015 roku

 1. Czas Wielkiego Postu to czas ważnych duchowych decyzji dla każdego człowieka wierzącego. Podejmujemy wyzwania modlitwy, wyrzeczeń, jałmużny i czynnego uczestnictwa w Rekolekcjach Wielkopostnych. Pragnienie nawrócenia szczególnie wybrzmiewa w naszych sercach. W naszych zmaganiach ze swoimi słabościami pomagają nam w nabożeństwa wielkopostne.
  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla DZIECI o godz. 30; natomiast dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH po Mszy św. o godz. 17.00 o godz. 20.00.
  Nabożeństwo GORZKIE ŻALE śpiewamy w naszej świątyni w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.45 i o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi królowej; w środę – św. Katarzyny Laboure; w piątek – św. Józefa.
 3. Dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej dziś o godz. 15.00. Natomiast spotkanie organizacyjne Rodziców tych dzieci odbędzie się w piątek 20 marca br. po nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 4. Od poniedziałku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczną swoje rekolekcje wielkopostne które poprowadzi ks. wikary z Poronina. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie prosząc o przemianę ich serc by jeszcze bardziej pokochali Chrystusa.
 5. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a na Mszy św. o godz. 17.00 ks. Infułat Stanisław Olszówka udzieli sakramentu Bierzmowania 22 młodym ludziom naszej parafii. Polecamy ich Waszej modlitwie.
 6. W Szkole Podstawowej nr 4 w Zakopanem do końca marca trwają: zapisy do klasy I oraz rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016. Rodzice dzieci urodzonych w II połowie 2008 roku oraz w latach 2009 i 2010 – proszeni są o zgłaszanie się w sekretariacie szkoły. Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji umieszczone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły.
 7. Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza mieszkańców na Walne Zebranie, które odbędzie się dziś o godz. 12.30 w Domu Strażaka na Olczy.
 8. Drodzy Parafianie za tydzień w niedzielę rozpoczną się w naszej wspólnocie rekolekcje dla dorosłych. Już dziś zaplanujmy dobrze swój czas, by skorzystać z tego ćwiczenia duchowego. W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kałamarz misjonarz św. Wincentego a Paulo, muzyk, kompozytor, wykładowca w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy i Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie. To jak przeżyjemy rekolekcje w dużej mierze zależy od wcześniejszego przygotowania do tego wydarzenia.