GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2015 roku

 1. Czas Wielkiego Postu to czas zadumy nad własnym życiem. Podejmujemy wyzwania modlitwy, wyrzeczeń i jałmużny. Pragnienie nawrócenia szczególnie wybrzmiewa w naszych sercach. W naszych zmaganiach ze swoimi słabościami pomagają nam w nabożeństwa wielkopostne.
  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla DZIECI o godz. 30; natomiast dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH po Mszy św. o godz. 17.00 o godz. 20.00.
  Nabożeństwo GORZKIE ŻALE śpiewamy w naszej świątyni w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.45 i o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Małgorzaty; w piątek – św. Antoniego.
 3. Pierwsze spotkanie Kursu Lektorskiego dla ministrantów uczących się w Gimnazjum odbędzie się w najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. Dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej w następną niedzielę o godz. 15.00. Natomiast Spotkanie Rodziców odbędzie się za dwa tygodnie w piątek 20 marca br. po nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 5. We wtorek 10 marca przypada 25-ta rocznica powstania Radia ALEX. Wpisało się ono na trwałe i pozytywnie w podhalańską rzeczywistość, przekazując informacje, propagując muzykę i kulturę góralską, poruszając ważne dla naszego regionu i mieszkańców sprawy. Nie brak w programie tego Radia i miejsca na codzienną modlitwę oraz emisję Mszy św. niedzielnej. Wszystkich sympatyków Radia ALEX zapraszamy we wtorek – 10 marca na Mszę św. dziękczynną w intencji Radia – na godz. 17.00.
 6. W Szkole Podstawowej nr 4 w Zakopanem do końca marca trwają: zapisy do klasy I oraz rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
  Rodzice dzieci urodzonych w II połowie 2008 roku oraz w latach 2009 i 2010 – proszeni są o zgłaszanie się w sekretariacie szkoły.
  Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji umieszczone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły.
 7. Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka św. Józefa w Zakopanem Olczy ogłasza zapisy na rok szkolny 2015 / 2016. W dniach do 14 marca br. Należy pobrać z przedszkola KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć do dnia 16 marca 2015r. (jest to termin ostateczny). Siostra dyr. przedszkola przypomina, że Kartę powinni też odebrać rodzice przedszkolaków aktualnie uczęszczających do przedszkola, niezłożenie tej karty jest jednoznaczne z wykreśleniem dziecka z listy przedszkolaków na następny rok.
 8. Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza mieszkańców na Walne Zebranie, które odbędzie się w następną niedzielę 15 marca o godzinie 12.30 w Domu Strażaka na Olczy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w niej m.in. artykuł o Papieżu Franciszku w drugą rocznicę wybory na Stolicę Piotrową; o atakach ONZ na polski Kościół za krytykę gender oraz wiele innych ciekawych artykułów na tematy społeczne dotyczące aktualnej sytuacji w świecie i naszej Ojczyźnie.