GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2015 roku

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, które przeznaczone są na potrzeby związane z utrzymaniem naszej świątyni.
 2. W Kościele trwa czas zadumy nad własnym życiem. Podejmujemy wyzwania modlitwy, wyrzeczeń i jałmużny. Pragnienie nawrócenia szczególnie wybrzmiewa w naszych sercach. W naszych zmaganiach ze swoimi słabościami pomagają nam w nabożeństwa wielkopostne.
  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla DZIECI o godz. 30; natomiast dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH po Mszy św. o godz. 17.00 o godz. 20.00.
  Nabożeństwo GORZKIE ŻALE śpiewamy w naszej świątyni w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.45 i o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. będziemy się modlić w intencji powołań, w I piątek odwiedzimy chorych w domach od godz. 9.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Barbary; w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 5. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży, która w przygotowuje się już trzeci rok do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek po wieczornej Mszy św.
 6. W środę w archidiecezji krakowskiej przeżywamy święto patrona św. Kazimierza królewicza.
 7. W imieniu swoim i Hospicjum Jezusa Miłosiernego pragnę podziękować za złożone ofiary. Zebrano prawie 4900 zł. Pani doktor Anna Węglarz składa serdeczne podziękowania za dar serca i zaznacza, że za te pieniądze zostaną zakupione dwa łóżka, lub łóżko i koncentrator tlenu, które będą służyć chorym, być może i w naszej parafii. Bóg zapłać.
 8. Dziś Narodowy dzień Żołnierzy wyklętych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy podjęli walkę z Sowieckim okupantem i władzą komunistyczną płacąc za to najwyższą cenę. Jeśli to możliwe weźmy również udział w uroczystościach przygotowanych przez miasto.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w niej m.in. artykuły o Żołnierzach Wyklętych, oraz szukanie odpowiedzi na pytania małżeństw niesakramentalnych.
 10. Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka św. Józefa w Zakopanem Olczy ogłasza zapisy na rok szkolny 2015 / 2016. W dniach od 2 do 14 marca br. Należy pobrać z przedszkola KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć do dnia 16 marca 2015r. (jest to termin ostateczny). S. Ewa Kotarba – dyr. Przedszkola
 11. Wczoraj uczestniczyliśmy w pogrzebie śp. Józefa Walkosz z os. Frączkówka. Polećmy zmarłego Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Grzyb CM
proboszcz