OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 22 lutego 2015 roku

Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.
Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

 1. Pragnę podziękować panu Janowi Bobakowi autorowi książki o Olczaninie Pawle Klusiu, który pieniądze zebrane za książki podczas Olczańskiej promocji, która miała miejsce dwa tygodnie temu, ofiarował na rzecz potrzebujących dzieci. Dziękujemy Państwu Helenie i Marianowi Chyc – Magdzin, którzy przeżywają swoją 50 rocznice zawarcia związku małżeńskiego za złożoną ofiarę na rzecz naszej świątyni, a także Państwu Pawłowi i Monice Pyplok, którzy za przeżyte 10 lat małżeństwa ofiarowali jako dar wdzięczności piękny obrus na główny ołtarz, ze względu na ozdobne hafy zostanie założony na ołtarz dopiero na Wielkanoc.
 2. W tym tygodniu w naszych modlitwach pamiętajmy o siostrach Służebniczkach, które w tym tygodniu będą podejmować ważne decyzje dla całej swojej prowincji na tzw. Kapitule w Domu prowincji w Krakowie.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny;
  w piątek – św. Wincentego a Paulo i w sobotę – św. Moniki i św. Andrzeja.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę o po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy członków jak i wszystkich chętnych chcących się włączyć w dzieło apostolstwa Cudownego Medalika. Przy tej okazji zachęcamy do wstąpienia w szeregi Róż Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu piątek to 27 dzień miesiąca. Ze względu na Mszę św. i procesję różańcową światła o godz. 20.00 nastąpi zmiana godzin nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla DZIECI o godz. 30; natomiast dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH tylko o godz. 19.30. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
  Nabożeństwo GORZKIE ŻALE śpiewamy w naszej świątyni w niedzielę po Mszy św.
  o godz. 9.00, o godz. 10.45 i o godz. 18.00
  .
 6. Już po raz kolejny organizujemy kurs na wychowawcę kolonijnego, początek jutro w poniedziałek 23 lutego o godz. 16.00, organizujemy również kurs na kierownika kolonii odbędzie się od w sobotę 28 lutego o godz. 9.00. Spotkania odbywać się będą w Domu Misyjnym. Dokładne informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 7. Polski Sejm przegłosował Konwencję Rady Europy w sprawie przeciwdziałania przeciw przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Umożliwia w ten sposób ratyfikowanie tej konwencji przez podpis Prezydenta Rzeczpospolitej. Zgodnie jednak z procedurą sprawa ta musi przejść przez Senat RP. Na prośbę naszych pasterzy wzywamy do gorącej modlitwy,
  by Senatorowie odrzucili projekt konwencji, która choć w nazwie brzmi bardzo dobrze to jest jednak szkodliwą dla rodziny. Bp. Ignacy Dec zwrócił się publiczne do Prezydenta RP jako wierzącego katolika o niepodpisywanie ratyfikacji.
 8. Dziś mamy możliwość materialnego wsparcia Hospicjum domowego Jezusa Miłosiernego w Zakopanem ofiarą złożoną do puszek po Mszy św. Zadaniem Hospicjum jest wspieranie nie tylko samych chorych ale również ich rodziny. Z pomocy tego hospicjum korzysta również wielu naszych parafian.
 1. W imieniu p. Andrzeja Skupnia dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu promującego Olczę i Harendę, a szczególne podziękowania dla Zespołu GIEWONT oraz fiakrów.