GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV niedziela zwykła 1 lutego 2015 roku

Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

 1. Dziękujemy za serdeczność i ofiary złożone w minioną niedzielę na pogorzelców z Bańskiej Wyżnej. Zebrano i przekazano 4,830 zł. Bóg zapłać.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Teresy i św. Barbary; w sobotę – M.B. Różańcowej.
 3. W liturgii w poniedziałek Święto Ofiarowania Pańskiego; w czwartek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w piątek – świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem zapraszamy na mszę św. w intencji powołań; w piątek dodatkowa msza św. o godz. 20.00, spowiedź pół godziny przed Mszą poranną, od godz. 16.00 i pół godziny przed mszą o godz. 20.00. Do chorych udamy się od godz. 9.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
 5. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy do auli dolnego kościoła na promocję książki napisanej przez wnuka o dziadku, naszym parafianinie Pawle Kluś – Morys. Będzie z humorem i przy muzyce. Serdecznie zapraszamy.
 6. Jutro w poniedziałek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w całym Kościele jest to dzień modlitw za osoby konsekrowane. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W naszym Sanktuarium jak każdego roku tego dnia przeżywamy Jubileusze Małżeństw.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich jubilatów i ich rodziny na uroczystą Mszę św. w waszych intencjach na godzinę 17.00.
 7. Twórcy filmu „Święty Antoni” adaptacja opowieści Kazimierza Przerwy – Tetmajera zwracają się z prośbą o wypożyczenie lub odsprzedanie starych strojów tradycyjnych, nawet bardzo zniszczonych, które posłużą aktorom jako kostiumy. Osoby zainteresowane proszone są o podejście po Mszy św. do pani kostiumograf filmu, która będzie czekać w przedsionku kościoła. Telefon kontaktowy: 507 – 160 – 468.
 8. Lekarz weterynarii prosił o podanie następującej informacji: obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie odbędzie się 7 lutego w sobotę:
  od godz. 13.00 do 14.00 koło Domu Strażaka;
  od 14.00 do 15.00 koło domu państwa Stachoń – Wilk;
  od 15.00 do 15.15 na Wojdyłach
 9. Od pewnego czasu pojawiła się w naszej Parafii osoba podająca się za księdza, która wraz ze współpracownikami chce rozpocząć działalność gospodarczą połączoną z pracą charytatywną. Po sprawdzeniu w ogólnodostępnych źródłach stwierdziliśmy, że osoba ta nie jest księdzem choć posługuje się sutanną. Zalecamy wszystkim parafianom daleko posuniętą ostrożność.