OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III niedziela zwykła 25 stycznia 2015 roku

 1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.
 2. 25 stycznia w liturgii wspominamy nawrócenie św. Pawła, dla duszpasterzy olczańskich to dzień powstania ich Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. Polecamy się Waszym modlitwom.
  Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewa i zagra wraz z naszym zespołem GIEWONT, szkolny zespół WATRA z Bańskiej Wyżnej, a po Mszy św. przy szopce zespoły zapraszają n a wspólne kolędowanie podczas którego będzie możliwość wsparcia materialnego na rzecz rodziny z Bańskiej Wyżnej, która w wigilię straciła w pożarze swój dom. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincenty a Paulo; w środę – św. Moniki; w piątek – św. Andrzeja.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii w poniedziałek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; we wtorek bł. Jerzego Matulewicza, bp.; w środę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Kapłana i doktora Kościoła i w sobotę św. Jana Bosko, kapłana.
 6. W rozpoczynającym się tygodniu przy naszym Sanktuarium czeka nas wiele atrakcji:
 • 27 stycznia we wtorek zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00.
 • W środę w ramach spotkania Apostolatu Maryjnego zapraszamy wszystkich chętnych parafian i gości na spotkanie z maryjną poezją góralską tworzoną przez pana Józefa Stopkę z Kościelisk. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele po Nowennie do NMP i Mszy św. Poezji będzie towarzyszyć muzyka i zespół GIEWONT. Serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd, który odbędzie się dnia 31 stycznia 2015 o godz. 18
  w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w ramach VI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. W koncercie udział wezmą: Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna oraz soliści: Andrzej Bienias , Zofia Kilanowicz, Jakub Pawlik
  oraz grupa kolędnicza „Pastorałka” z Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.
 • W następną zaś niedzielę o godz. 16.30 zapraszamy do auli dolnego kościoła na promocję książki napisaną przez wnuka o dziadku, naszym parafianinie Pawle Kluś – Morys. Z humorem i przy muzyce. Serdecznie zapraszamy.
 1. Za tydzień w poniedziałek 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.
  Na zaproszeniach wysłanych do jubilatów zostało napisane, że uroczystości odbędą się 2 lutego o godzinie 18.00. Jednak na prośbę par najstarszych jubilatów nastąpiła zmiana godziny mszy św. z godz. 18.00 na godz. 17.00.