OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 stycznia 2015 roku

 1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali oraz tym którzy wzięli udział w spotkaniu opłatkowym zarówno OSP jak i Róż Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – Św. Katarzyny Laboure; Św. Józefa; w sobotę – Św. Jana Chrzciciela.
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii w poniedziałek św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp., w środę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i w sobotę św. Franciszka Salezego, bp. I Doktora Kościoła.
 5. Pitoniówka we wsi Bańska Wyżnia kolędowanie z Giewontem i zespołem WATRA z Bańskiej Wyżnej w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 i po niej przy szopce.
 6. Za dwa tygodnie w poniedziałek 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.
  Lista tegorocznych Jubilatów wywieszona jest w gablocie.
  Bardzo prosimy, o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Jeśli brakowałoby któregoś z małżeństw, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

Na zaproszeniach wysłanych do jubilatów napisałem, że uroczystości odbędą się 2 lutego
o godzinie 18.00. Na prośbę par najstarszych jubilatów msza św. będzie godzinę wcześniej czyli o o godz. 17.00.

 1. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów jutro tj. poniedziałek o godzinie 15.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dziecko pojawiło się na spotkaniu.
 2. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. Jan zaprasza w czwartek na spotkanie I rocznik przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
 4. Komunikat p. Burmistrza dotyczący podatku od nieruchomości (osobna karta).
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dziś m.in. w Gościu Niedzielnym płyta z czterema odcinkami serialu o św. Teresie z Avila.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Galarowskiej z os. Mrowce. W poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb sprowadzonych prochów zmarłego w USA śp. Władysława Gawlak. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…