OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Świętej Rodziny 28 grudnia 2014r.

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się roku, jest obchodzona jako Uroczystość Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa.
    Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji rodzin na godzinę 18.00.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do auli dolnego kościoła na spektakl wpisujący się w obchody stulecia naszej parafii pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła..” – poezja Karola Wojtyły, przygotowany przez Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy. Również dziś Burmistrz naszego Miasta zaprasza na żywą szopkę w w ykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont do szałasu obok Urzędu Miasta na godz. 11.00 lub 17.00.
  3. We środę ostatni dzień roku kalendarzowego 2014. Podczas Mszy św. o godz. 00 i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin oraz dla naszej Ojczyzny. Tego dnia kilka minut po północy zapraszamy na Mszę świętą, którą rozpoczniemy nowy rok kalendarzowy.
  4. W czwartek, pierwszy dzień stycznia 2015 r.– Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to jednocześnie światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
  6. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w piątek 2 stycznia br. od osiedla Piszczory, w sobotę osiedle Oberconiówka. Dokładny program jest podany w gablocie z ogłoszeniami. Kolędę rozpoczynać będziemy w zwykłe dni od godz. 15.00, w soboty od godz. 9.00, a w niedziele od godz. 14.00. Nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu stołu na którym postawmy: krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, kropidło, Pismo święte, a także zeszyty do katechezy dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś nie może być obecny w wyznaczonym dniu może zgłosić w zakrystii kolędę na ostatni dzień.
  7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki, we wtorek – św. Andrzeja, w piątek – św. Teresy św. Barbary, w sobotę – św. Barbary.