OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX niedziela zwykła 26 października 2014 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczna uroczystość – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.
  W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy ją również jako „Niedzielę Maryjną”. Jeszcze Raz pragniemy podziękować ks. Jackowi Wachowiakowi CM – Dyrektorowi Krajowemu Stowarzyszenia Cudownego Medalika za umocnienie nas słowem i przypomnienie o wielkiej łasce jaka została nam dana w osobie Maryi.
 2. Jutro 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni przez cały październik od poniedziałku
  do piątku różaniec dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej o godz. 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich i dla osób dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 4. W zakrystii Siostra przyjmuje zapisy na wypominki listopadowe i roczne.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Moniki, w czwartek – św. Andrzeja.
 6. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek – święto świętych Apostołów Szymona i Tadeusza.
 7. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych, które będziemy przeżywać w najbliższą I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione w wigilię tego święta czyli w piątek po wieczornej Mszy św. – serdecznie zapraszamy.
 8. W minionym tygodniu przeżywaliśmy dwa ważne wydarzenia w środę patrona Gimnazjum na Olczy bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w sobotę X lecie powstania grupy Apostolatu Maryjnego przy naszej parafii. Wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tych uroczystości
  a także tym którzy brali w nich udział wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 9.00; od godz. 12.00 wypominki na cmentarzu; o godz. 12.45 procesja z kościoła na cmentarz; o godz. 13.00 Msza święta na cmentarzu. W tym dniu nie ma wieczornej Mszy świętej.
 10. 1- go i 2 – go listopada wierni, którzy nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za zmarłych. Wierni mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
  W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pokuty w najbliższych dniach, a nie odkładać spowiedzi na czas święta.
  Od 1-go do 8-go listopada
  wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
  W następną niedzielę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 w kościele, oraz       o godz. 16.00 na cmentarzu.
  Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika został utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby i opakowania do śmietnika. Dziękujemy.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Łukaszczyk z os. Huty i śp. Bronisława Stachoń – Tutoń z osiedla Oberconiówka. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…

Jerzy Grzyb CM – proboszcz