OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI niedziela zwykła 28 września 2014 r.

1. Dziś nabożeństwo eucharystyczne w naszym Sanktuarium o godz. 18.00.

2. Od środy 1 października Msze św. wieczorne w tygodniu będą o godz. 17.00.
Przez cały październik od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej o godz. 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich i dla osób dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę wspólny różaniec  po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00.
W piątek chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 9.00, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji poszanowania życia ludzkiego do godz. 22.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. wieczornej. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.

4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
•    w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Andrzeja; w środę – św. Teresy,
•    w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Heleny, w piątek – św. Barbary.

5. W kalendarzu liturgicznym: dziś przypada uroczystość  św. Wacława patrona katedry Wawelskiej; w poniedziałek świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
•    we wtorek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
•    w środę – wspomnienie św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła;
•    w czwartek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. kard. Franciszku Macharskim.

6. Próby Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont odbywać się będą:
dla starszych w poniedziałek o godzinie 19.30, a dla młodszych w środę o godzinie 18.30. W tym dniu prosimy o obecność rodziców młodszych członków Giewontu.

7. Spotkanie z ministrantami, lektorami oraz tymi, którzy pragną należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17.30.
Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dziecko było obecne na spotkaniu.

8. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolny przystąpią po raz pierwszy w życiu do Komunii świętej odbędzie się we wtorek o godzinie 19.30 w dolnym Kościele.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz