OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI niedziela zwykła 24 sierpnia 2014 r.

 1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
 2. Już ostatni tydzień miesiąca sierpnia szczególnego czasu modlitwy w intencji uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Jeśli jeszcze tego nie uczyniliśmy to włączmy się w wielką modlitwę i podejmijmy konkretne czyny w na rzecz trzeźwość naszego Narodu.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – św. Wincentego a Paulo;
  w czwartek – św. Moniki; w sobotę św. – Andrzeja.
 4. W kalendarzu liturgicznym: dziś w niedzielę św. Bartłomieja, Apostoła;
  we wtorek – Uroczystość NMP Częstochowskiej dodatkowa Msza św. o godz. 9.00;
  w środę – wspomnienie św. Moniki w tym dniu wypada kolejna rocznica rozpoczęcia posługi arcybiskupiej ks. kardynała Stanisława Dziwisza; w czwartek – św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 5. Najbliższa środa to 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. z różańcową procesją światła na godz. 20.00.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszek przy wyjściu z kościoła
  w kwocie 4 tys. zł, jest to nasz wkład w pomoc rodzinom, które ucierpiały w Małopolsce podczas ostatniej nawałnicy.
 7. Ksiądz Janusz Bola SDS Proboszcz parafii MB Zwycięskiej na Pardałówce dziękuje parafianom i gościom za ofiary w kwocie 7130 zł złożone na tace w dniu 15 sierpnia
  przeznaczone na pomoc w budowie kościoła.
 8. Proboszcz parafii Najświętszej Rodziny zaprasza na odpust ku czci MB Częstochowskiej w dniu 26 sierpnia o godz. 17.00 do Starego Kościoła przy ul. Kościeliskiej 4. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie Ks. Prałat Stanisław Szyszka.
 9. Zarząd Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” w Zakopanem, serdecznie zaprasza członków i sympatyków „Solidarności” dnia 31 sierpnia br. na obchody 34 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św.
  w kościele Najświętszej Rodziny przy ul. Krupówki w Zakopanem. Następnie uczestnicy przejdą pod tablicę przy ul. Krupówki 41, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.
 10. Autokarowa pielgrzymka parafii zakopiańskich do sanktuarium Matki Bożej w LEWOCZY będzie 28 września br. koszt 35 zł. Zapisy w Parafii Najświętszej Rodziny.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś do tygodnika Gość Niedzielny dołączona została płyta z nagraną pierwszą częścią Dzienniczka Siostry Faustyny.
 12. Na początku sierpnia słyszeliśmy o pożarze na ul. Kotelnica na zboczu Gubałówki. W pożarze i późniejszych burzach, czteroosobowa rodzina – matka(wdowa) i trójka dzieci w tym jeden poważnie chory syn – stracili wszystko. Za tydzień w naszej parafii będzie możliwość wsparcia rodziny pani Anny Bachledy przez złożenie ofiary do puszek po każdej Mszy św.
 13. Serdecznie zapraszam w czwartek na godz. 20.00 na Mszę św. a po niej na koncert dwóch chórów polskiego i ukraińskiego:
  Chór Iuvenales Cantores Lodzienses powstał w listopadzie 2005 roku przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi. Uczestniczkami zespołu są uczennice i absolwentki łódzkich szkół ogólnokształcących. Obecnie chór liczy 45 osób. Jest to czterogłosowy chór żeński. 
  W repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory współczesnych kompozytorów – ze szczególnym uwzględnieniem twórców pracujących w Łodzi. 
  W swej krótkiej historii dzięki osiągnięciu wysokiego poziomu artystycznego, chór znalazł się wśród najlepszych chórów młodzieżowych w Polsce. Wielokrotnie jest zapraszany na imprezy i uroczystości o charakterze międzynarodowym, państwowym i regionalnym oraz środowiskowym. Chór prowadzony jest przez chórmistrza i dyrygenta Krzysztofa Kozłowskiego.
  W 2012 roku chór nawiązał współpracę z Odesską Dziecięcą Szkołą Sztuki Chóralnej im. Stefana Krzyżanowskiego, co we wrześniu 2013 roku zaowocowało wizytą łódzkiego chóru w Odessie.
  Chór Kantylena z Odessy składa się z dzieci i młodzieży w wieku 11 – 18 lat. Wykonuje muzykę czterogłosową. W repertuarze posiadają utwory zarówno tradycyjne – ukraińskie jak i rozrywkowe. W swojej kategorii należy do najlepszych chórów ukraińskich. Dyrygentem zespołu jest pani Anna Somkina.
  Oba chóry przebywają w Poroninie na tygodniowych warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europe” w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „ Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży”.