OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX niedziela zwykła 17 sierpnia 2014 r.

 1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizantach dnia dzisiejszego, a szczególnie Jacku Hareńczyku CM. (W intencji ks. Jacka będziemy się modlić / modliliśmy się – dziś na Mszy św. o godz. 11.00.)
 3. Trwa miesiąc sierpień szczególny czas modlitwy w intencji uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Włączmy się w wielką modlitwę i podejmijmy konkretne czyny na rzecz trzeźwość naszego Narodu.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure; we wtorek – św. Józefa.
 5. W kalendarzu liturgicznym: w środę – wspomnienie św. Bernarda, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – św. Piusa X, papieża; w piątek – wspomnienie NMP Królowej.
 6. Jan Kabziński zaprasza dekanat Zakopiański i wszystkie Parafie tegoż dekanatu wraz z księżmi do włączenia się w modlitwę dziękczynną za kanonizację w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach w dniu 22 sierpnia 2014r. O godz. 17.00 Msza św., potem Procesja światła z relikwiami św. Jana Pawła II po ogrodzie różańcowym z rozważaniem tajemnic światła. Parafia Najświętszej Rodziny organizuje wyjazd autokarem o godz. 14.00 z Parkingu na Łukaszówkach, koszt 20 zł.
  Jeszcze tylko dziś osoby z naszej parafii chętne na ten wyjazd mogą zapisać się u nas w zakrystii.
 7. Dziś swoimi ofiarami złożonymi do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy rodziny, które ucierpiały w Małopolsce podczas ostatniej nawałnicy tj. Kasina Wielka, Kasinka Mała, Mszana Dolna. Bóg zapłać za każdy dar waszego serca!
 8. Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski oraz przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Zakopanem Maria Czernik mają zaszczyt zaprosić wszystkich Seniorów na XV powiatowy Dzień Seniora , który odbędzie się w Gminie Kościelisko w dniu 20.08.2014r. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą godz. 1200 na placu przy scenie plenerowej obok Domu Ludowego w Kościelisku ul. Chotarz 453 . Po Mszy Świętej odbędzie się część oficjalna na tym samym placu.