OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX niedziela zwykła 10 sierpnia 2014 r

 1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
 2. Sierpień to miesiąc wielu wydarzeń religijnych jak i historycznych, ale też i szczególny czas modlitwy w intencji uzależnionych od alkoholu. Włączmy się w wielką modlitwę i podejmijmy konkretne czyny na rzecz trzeźwość naszego Narodu.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Małgorzaty; w środę – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii i św. Jana Pawła II.
 4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. Klary, dziewicy; w środę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; w czwartek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w piątek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Msze św. w uroczystość o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.30.
  W naszym Sanktuarium tego dnia można uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazania będzie głosił ks. Janusz Bola SDS proboszcz par. na Pardałówce. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na budowę tamtejszej świątyni.
 5. W kościele Najświętszej Rodziny w Zakopanem  w dniach 15-17 sierpnia 2014r. odbędą się dni Ewangelizacyjne (jak w roku ubiegłym). codziennie Msza św. o godz. 19.00 a potem o 20.00 koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II; i tak 15 sierpnia wystąpią Trebunie Tutki, 16 sierpnia Teatr Prowincjonalny ze spektaklem muzycznym Santo Subito; w niedzielę 17 sierpnia Msza o uwolnienie i uzdrowienie poprowadzi ją ks. egzorcysta diec. Bielsko-Żywieckiej ks. dr Przemysław Sawa. Wstęp wolny na wszystkie koncerty.
 6. W sobotę 16.08.2014 o godz. 16.00 w ogrodzie Ksieżówki przy Pomniku Jana Pawła II odbędzie się Koncert z musztrą  Paradna w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sączą zatytułowany: W Hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II Wielkiemu POLAKOWI.
 7. W imieniu Ks. Kard. Stanisława – ks. Jan Kabziński zaprasza dekanat Zakopiański i wszystkie Parafie tegoż dekanatu wraz z księżmi do włączenia się w modlitwę dziękczynną za kanonizację w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach w dniu 22 sierpnia 2014r. Tak jak to było w kwietniu tego roku, o godz. 17.00 Msza św., potem Procesja światła z relikwiami św. Jana Pawła II po Ogrodzie różańcowym z rozważaniem tajemnic światła. Parafia Najśw. Rodziny organizuje wyjazd o godz. 14.00 z Parkingu na Łukaszówkach, koszt 20 zł. Osoby chętne z naszej parafii prosimy o zapisanie się w zakrystii lub też w tygodniu.
 8. Za tydzień w niedzielę będzie możliwość wsparcia dla rodzin, które ucierpiały w Małopolsce podczas ostatniej nawałnicy tj. Kasina Wielka, Kasinka Mała, Mszana Dolna. Ofiary będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.
 9. Dziś 10 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.30 Radni miasta Zakopane zapraszają na drugie spotkanie w sprawie drogi nr 13 biegnącej powyżej kościoła. Spotkanie odbędzie w auli dolnego kościoła.
 10. Na świecie jest wiele chorób z którymi medycyna na dzień dzisiejszy nie jest w stanie wygrać, ale może spowolnić postęp choroby m.in. taką chorobą jest stwardnienie rozsiane. Dziś przy wyjściu będzie można otrzymać ulotkę na ten temat. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ustanowiła bł. Anielę Salawę patronką osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym. Pamiętajmy, że jesteśmy tymi, którzy mogą wspomóc walczących z ą chorobą.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Chmiela z os. Oberconiówka. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.