OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 SIERPNIA 2014 R.

 1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  Nabożeństwo eucharystyczne w kościele o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Szczególnie tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 3. 7 sierpnia to dzień w którym wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego. W tym rok jest to szczególny dzień dla Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP ponieważ Zgromadzenie przeżywa 200 rocznicę urodzin swojego założyciela. Tego dnia tj. w najbliższy czwartek siostry Służebniczki z Olczy zapraszają na godz. 19.00 do auli pod kościołem na sfilmowane przedstawienie o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego. Po filmie Msza św. z prośbą o rychłą kanonizację błogosławionego o godz. 20.00. Serdecznie zapraszam wszystkich gości, a zwłaszcza parafian niech wspólna modlitwa z Siostrami będzie naszym wyrazem wdzięczności za wszystko co dla nas i naszej parafii czynią od prawie 100 lat.
 4. Sierpień to miesiąc wielu wydarzeń religijnych jak i historycznych. Ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.
  Włączmy się też w wielką modlitwę i podejmijmy konkretne czyny na rzecz trzeźwość naszego Narodu.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Barbary, w czwartek – M.B. Różańcowej.
 6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana; w środę – święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek – bł Edmunda Bojanowskiego; w piątek św. Dominika, kapłana; w sobotę –święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 7. Za tydzień 10 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.30 Radni miasta Zakopane zapraszają na drugie spotkanie w sprawie drogi nr 13 biegnącej powyżej kościoła. Spotkanie odbędzie w auli dolnego kościoła.
 8. Biuro Promocji Zakopanego, jako współorganizator 71 Tour de Pologne mając na uwadze dobro mieszkańców i turystów goszczących w tych dniach w naszej gminie, zwraca się z prośbą
  o powstrzymanie się – w miarę – możliwości od poruszania się samochodami w dniach wyścigu ,
  7 i 8 sierpnia br, oraz o przestrzeganie poleceń służb porządkowych. Organizatorzy proszą o zamknięcie w tym dniu psów, oraz pilnowanie innego inwentarza domowego.
 9. Dziękujemy ks. Ryszardo Halwie pallotynowi, założyciela Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia za przypomnienie jak ważne jest stać po stronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i reagować na ludzkie nieszczęście, szczególnie dzieci.
 10. Na świecie jest wiele chorób z którymi medycyna na dzień dzisiejszy nie jest w stanie wygrać ale może spowolnić postęp choroby m.in. taką chorobą jest stwardnienie rozsiane. Za tydzień przy wyjściu będzie można otrzymać ulotkę na ten temat. To że sami nie chorujemy nie zwalnia nas z obowiązku niesienia pomocy chorym.
 11. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Ustronia Morskiego dziś o godz. 19.30 w auli dolnego kościoła.
 12. Tydzień temu pożegnaliśmy śp. Marię Topór z os. Janosówka, a przed wczoraj odszedł do Pana śp. Andrzej Chmiel z os. Oberconiówka. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen