OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII niedziela zwykła 27 lipca 2014 r.

 1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 00, 9.00, 11.00 i 18.30,
  a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00. Dziś mija 5 lat od chwili gdy w naszym Sanktuarium spotykamy się każdego 27 dnia miesiąca na procesji Różańcowej Światła. Również i dziś zapraszam na Mszę św. O godz. 18.300 i procesję, która rozpocznie się ok. godz. 19.20.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00. W sobotę o godz. 19.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 3. W piątek, 1 sierpnia, przypada 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Natomiast w połowie sierpnia przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wszystkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Sierpień to miesiąc szczególny zarówno na płaszczyźnie religijnej jak i historycznej. Ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę i konkretne czyny o trzeźwość naszego Narodu.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: dziś na procesji różę św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek – św. Moniki , w środę – św. Andrzeja,
  w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego, w piątek – św. Teresy; w sobotę – św. Heleny.
 5. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspominamy św. Martę, w czwartek św. Ignacego
  z Loyoli, a w piątek św. Alfonsa Marię Liguoriego bpa i doktora Kościoła.
 6. Rozpoczęliśmy wspólne wędrowanie po górach, jeśli są jeszcze chętni uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkół średnich to serdecznie zapraszamy. Dokładnych informacji udziela ks. Proboszcz. Już jutro o godz. 9.00 spod kościoła wyjście na kolejną wyprawę. Serdecznie zapraszamy.
 7. W imieniu Radnych miasta Zakopane zapraszamy właścicieli posesji położonych przy ulicy Piszczory i górna Janosówka na spotkanie w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana dotyczy drogi nr 13 biegnącej powyżej kościoła. Spotkanie odbędzie się dziś po procesji różańcowej w auli dolnego kościoła.
 8. Wysłuchajmy jeszcze przez chwilę krótkiego słowa – świadectwa pani Joanna M. Jurkiewicz autorki wspomnień z rekolekcji w Rzymie u początku pontyfikatu Jana Pawła II.
 9. Za tydzień będziemy gościć w nasze parafii ks. Ryszarda Halwę pallotyna, założyciela Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia.

Jerzy Grzyb CM – proboszcz