OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI niedziela zwykła – 20 lipca 2014 roku – ODPUST PARAFIALNY

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Dlatego też można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godzinie 11.00 poświęcenie Misterium Różańcowego św. Jana Pawła II a następnie Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną, której będzie przewodniczył ks. bp. Damian Muskus.
Trwa czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00 i 20.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
2. Dziś po procesji: w dolnym kościele krótki występ naszego Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT.
3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Marii Magdaleny ; w środę – św. Brygidy, patronki Europy; w czwartek – św. Kingi; w piątek– świętego Jakuba, Apostoła, a także św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00;
w sobotę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
w czwartek – św. Jana Chrzciciela; w piątek –św. Anny.
5. W niedzielę 27 lipca serdecznie zapraszamy na procesję różańcową światła na godz. 20.00.
6. Za tydzień w niedzielę po odczytaniu ogłoszeń parafialnych skieruje do nas słowo pani Joanna M. Jurkiewicz autorka wspomnień z rekolekcji w Rzymie u początku pontyfikatu Jana Pawła II.
7. W imieniu Radnych miasta Zakopane zapraszamy właścicieli posesji położonych przy ulicy Piszczory i górna Janosówka na spotkanie w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana dotyczy drogi nr 13 biegnącej powyżej kościoła. Spotkanie odbędzie się 27 lipca br. Po procesji różańcowej w auli dolnego kościoła.