OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV niedziela zwykła 6 lipca 2014 roku

 1. Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego pobytu na Skalnym Podhalu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze święte odprawiamy w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00 i 20.00. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00, a o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Jak w każdą pierwsza niedzielę miesiąca przeznaczone są na utrzymanie dodatkowe potrzeby naszej parafii naszej świątyni.
  2. W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana z Dukli, kapłana;, w piątek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w sobotę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  3. W środę o godz. 20.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii..
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M.B. Różańcowej, w czwartek – św. Małgorzaty. 5. Są jeszcze wolne miejsca na półkolonie dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów organizowane przez Tatrzańską Fundacją Pomocy Społecznej. i szkoły na Olczy. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w poniedziałek 7 lipca br. o godz. 8.00 w budynku gimnazjum.
  6. Dziękujemy wszystkim Olczanom i Zakopiańczykom, którzy oddali głos na projekt dotyczący renowacji obiektów sportowych na Olczy. Każdy głos był bardzo ważny. Głosować mogli mieszkańcy Gminy Miasto Zakopane, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 lat. Według aktualnych danych zajęliśmy drugie miejsce. Czy otrzymamy fundusze okaże się to w najbliższym tygodniu. Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu całej społeczności olczańskiej. Bóg zapłać.
  7. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Odpust Parafialny i Święto Olczy. Przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej – w tym roku po góralsku – od następnej niedzieli 13 lipca do czwartku 17 lipca, w niedzielę na wszystkich mszach św. Po mszy św. o godz. 11.00 specjalny dla nas koncert Hanki Wójciak z Kapelą. W dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.30. Te małe rekolekcje poprowadzi ks. Władysław Zązel. Przygotowanie będzie transmitowane na falach Radia Alex o godz. 19.30. W czwartek o godz. 10.30 Msza św. dla osób w podeszłym wieku oraz chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W piątek i sobotę 18 – 19 lipca zapraszamy na sesję popularno naukową na temat Olczy i 100 letniej historii tutejszej parafii. Sumę Odpustową w niedzielę 20 lipca będzie celebrował
  i kazanie wygłosi Ks. Bp. Damian Muskus.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. przy wyjściu można nabyć tygodniki: „NIEDZIELA” tam min. artykuł o ludziach, którzy za mówienie prawdy o aborcji zostali skazani na więzienie natomiast w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” artykuł o Rodzinnym Domu Dziecka prowadzonym przez państwo Filarów na Bachledzkim Wierchu.
  9. W minionym tygodniu zmarła śp. Andrzej Stachoń z osiedla Stachonie. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym..

Ks. Jerzy Grzyb CM
PROBOSZCZ