OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2014 roku Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

 1. Trwa czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze święte odprawiamy w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00 i 20.00. godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Jeszcze raz składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania wszystkim, którzy trwali przy Chrystusie Eucharystycznym w oktawie Bożego Ciała.
  3. Od poniedziałku wieczorne Msze święte w naszym sanktuarium, w dni powszednie o godz. 20.00.
  4. Zapraszamy jeszcze dziś na godz. 18.00 i jutro przed Mszą poranną i po wieczornej Mszy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek od godz. 9.00.
  6. W tygodniu w czwartek święto św. Tomasza Apostoła, w piątek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  7. W środę o godz. 20.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. o godzinie 16.00 na cmentarzu parafialnym. Jak w każdą pierwsza niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszej świątyni.
  9. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja, we wtorek – św. Teresy, w środę – św. Heleny, w czwartek – św. Barbary.
  10. Zachęcamy się do zapoznania z apelem góralskiego poety pana Franciszka Łojas Kośla skierowanym do Podhalan mieszkających tu na Olczy, którzy byli w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Apel jest umieszczony w gablocie a także na stronie internetowej naszej parafii. Znajduje się tam również adres i nr telefonu do Pana Franciszka.
  11. Zachęcamy wszystkich mieszkających, którzy nie oddali jeszcze głosu w głosowaniu na społeczny projekt, który przedstawiła Olcza a dotyczący odnowienia obiektów sportowych na Olczy przy szkole – Każdy głos jest bardzo ważny. Głosować mogą tylko mieszkańcy Zakopanego. Wszystkim którzy już głosowali w imieniu całej społeczności olczańskiej serdecznie dziękujemy.
  12. Za trzy tygodnie przeżywać będziemy Odpust Parafialny i Święto Olczy. Przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej od niedzieli 13 lipca do czwartku 17 lipca w niedzielę na wszystkich mszach św. a w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.30 poprowadzi ks. Władysław Zązel. W czwartek o godz. 10.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia. W piątek i sobotę 18 – 19 lipca zapraszamy na sesję popularno naukową na temat Olczy i 100 letniej historii tutejszej parafii. Sumę Odpustową w niedzielę 20 lipca będzie celebrował i kazanie wygłosi Ks. Bp. Damian Muskus.

Ks. Jerzy Grzyb CM
 PROBOSZCZ