Ogłoszenia duszpasterskie VII NZ

 

 1. Trwa czas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy
  w naszym kościele. Msze św.
  w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz.18.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 17.00. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po wieczornej Mszy św.

 

 1. W najbliższy czwartek, który jest 27 dniem miesiąca serdecznie zapraszamy
  na Mszę św. i procesję Różańcową Światła na godz. 20.00.

 

 1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela;
  we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo;
  w piątek – św. Moniki i św. Andrzeja; w sobotę – św. Teresy.

 

 1. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski: Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski