Ogłoszenia duszpasterskie IV NZ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  Na Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie te małżeństwa naszej parafii, które obchodzą w tym roku swoje jubileusze.
  Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
  W tym dniu w Kościele obchodzimy światowy Dzień Życia Konsekrowanego,
  pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kapłanach, braciach i siostrach zakonnych.

 2. Trwa czas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy
  w naszym kościele. Msze św. w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

 3. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek Spowiedź św.
  od godz. 16.00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek od godz. 9.00, w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek – św. Błażeja – bp. I męczennika; w środę św. Agatę – dziewice i męczennicę; w czwartek – św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy;

 6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Heleny i św. Barbary; w piątek – MB Różańcowej;

 7. Dziś o godz. 19.30 zapraszamy na ostatni z koncertów w ramach V festiwalu kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych: w naszej świątyni zaśpiewa Krzysztof Trebunia -Tutka i Małe Trebunie – Tutki.

 8. W sobotę 8 lutego oprawę muzyczną Mszy Świętej o godzinie 17.00 zapewnią Chór Cantata z Niepołomic wraz z chórem Organum i zespołem instrumentalnym Ricercar ( czyt. RICZERKAR) z Krakowa, pod dyrekcją znanego krakowskiego muzyka, dyrygenta, tytularnego organisty Bazyliki Mariackiej, Bogusława Grzybka. Zespoły współpracują ze sobą od 20 lat. Podróżując zarówno po terenie całej Polski, jak i poza jej granicami, szerzą kulturę muzyczną wśród mieszkańców odwiedzanych miejsc. W bogatym repertuarze dominuje muzyka polska różnych epok, od renesansu do współczesności, o charakterze religijnym, ludowym i patriotycznym. Wykonywane są także dzieła największych kompozytorów światowych, takich jak Mozart, Bach, Haendel, Vivaldi. Po mszy świętej zespoły zapraszają na koncert pt. TOTUS TUUS w hołdzie Janowi Pawłowi II, na którym usłyszymy takie utwory jak Totus Tuus czy O Ziemio Polska.