Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś już ostatnia niedziela Adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dziś podczas każdej Mszy świętej, w poniedziałek od godz. 6.30 do 8.00 i od 16.30 – 18.00; a w Wigilię od godziny 6.30 do 10.00.
 2. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godzinie 18.00.
 3. Próba dla ministrantów w poniedziałek po Mszy św. Roratniej.
 4. Już we wtorek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O ile to jest możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. Ten dzień niech będzie też okazją, może jedyną w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych i w sąsiedztwie.
 5. Zgodnie z Polską tradycją wstrzymajmy się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych i od napojów alkoholowych. W dzień wigilijny nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na Pasterkę. Jak w poprzednich latach Pasterka z naszego Sanktuarium będzie transmitowana na antenie Radia Alex i w telewizji internetowej na stronie www.watra.pl. Możemy przekazać tę informację bliskim i znajomym w kraju i zagranicą. Przypominamy, że jak każdego roku ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego.
 6. W uroczystość Narodzenia Pańskiego – nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
 7. W drugi dzień świąt oraz w niedzielę Świętej Rodziny po każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na odbudowę spalonej części Rodzinnego Domu Dziecka w Zakopanem prowadzonego przez Państwo Janinę i Władysława Filar.
 8. W czwartek wspominamy św. Szczepana na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe siostrze Ewie i ks. Janowi – ofiary złożone w tym dniu na tace przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 9. Po sumie jasełka w wykonaniu Zespołu Giewont. Zespół wystąpi na rzecz pomocy dla Rodzinnego Domu Dziecka
 10. Parafialny Regionalny Zespół Giewont doczekał się nowej płyty pt. „Giewont na święta”. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Mamy nadzieję, że płyta ta umili Wam czas spędzony przy stole wigilijnym podczas wspólnego śpiewu kolęd. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia płyty oraz otrzymania pamiątkowej cegiełki z życzeniami od zespołu.
 11. Zapraszamy również na góralskie Jasełka, które odbędą się w dolnym Kościele naszego Sanktuarium 24 grudnia przed pasterką o godzinie 23.15.
 12. W piątek 27 grudnia po Mszy świętej o godz. 20.00 ostatnia w tym roku Procesja Różańcowa światła.
 13. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa, w piątek – św. Anny, św. Jana Chrzciciela i św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Moniki.