Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV Niedziela Zwykła UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiejszą niedzielą kończy się w całym Kościele Rok Wiary. Niech naszym modlitwom w dniu dzisiejszym w sposób szczególny towarzyszy prośba: „Panie przymnóż nam wiary.., umocnij naszą wiarę…, daj odwagę mężnie ją wyznawać w dzisiejszym świecie.”

 2. Dziś nabożeństwo eucharystyczne połączone z modlitwą za zmarłych o godzinie 18.00. Do końca listopada w dni powszednie różaniec za zmarłych przed Mszy św. o godz. 17.00.

 3. W środę, 27 listopada przypada Uroczystość Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, patronalne święto naszej parafii. Przez swoją obecność, swój strój i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej, podziękujmy Panu Bogu i Matce Przenajświętszej oraz dajmy świadectwo swojej wdzięczności za dar jakim jest wspólnota parafialna. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  O godz. 19.45 Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik.
  O godzinie 20.00 uroczysta Msza święta z kazaniem, której będzie przewodniczył Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji ks. Kryspin Banko CM. Po Mszy św. Procesja Różańcowa Światła. Serdecznie zapraszamy.

 4. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Wszystkich członków Dawnej Rady Parafialnej jak i osoby ostatnio zaproszone do Rady, ale też i każdego z Was drodzy Parafianie, którzy chcielibyście się czynnie włączyć w przygotowanie Naszego jubileuszu 100 lecia Parafii.

 5. Na sobotę natomiast zapraszamy do Domu Misyjnego na godz. 10.00 najstarszych naszych parafian i tych, którzy znają dobrze historię naszej wspólnoty na Olczy. Będzie czas na rozmowę i wspomnienia. Potrzeba też rozpoznać osoby z dawnych zdjęć. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpocznie ona czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Msza święta Roratnia sprawowana będzie codziennie w dni powszednie o godzinie 7.00 rano. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które zachęcamy by przychodziły z lampionami. Za najładniejsze lampiony na zakończenie adwentu przewidujemy nagrody.

   

  W liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny, a w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Moniki, w sobotę – św. Andrzeja.

   

Ks. Jerzy Grzyb CM –  proboszcz

 

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ PARAFII

16 listopada w Zakopanem i całej Polsce została otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka to projekt dzięki której, potrzebujące rodziny otrzymają mądrą pomoc, odpowiadającą na konkretne potrzeby, dającą siłę do przezwyciężania beznadziei, zmiany swojego życia na lepsze. Udzielona pomoc przynosi radość, przede wszystkim tym, którzy ją otrzymali, ale również wolontariuszom
i darczyńcom. Do zrealizowania celów Szlachetnej Paczki potrzebni są darczyńcy, którzy przygotują pomoc dla rodzin w potrzebie. Aby zostać Darczyńcą z internetowej bazy z opisami sytuacji rodzin w potrzebie na stronie www.szlachetnapaczka.pl , należy wybrać taką rodzinę, dla której przygotuje się pomoc. Finał akcji przypada 7 i 8 grudnia br., kiedy to przygotowane przez darczyńców paczki zostaną dostarczone rodzinom.

 

Ewa Kowalik
Lider Rejonu Zakopane i okolice