Ogłoszenia duszpasterskie XXXI NIedziela Zwykła

 1. Dziś o godzinie 18.00 nabożeństwo eucharystyczne połączone z modlitwą za zmarłych.
 2. Rozpoczął się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00.
 3. Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 4. Jutro w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa; w sobotę w Kościele obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na wieczorną Msze św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. Już po raz 21 w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum na Olczy oraz Władze Miasta Zakopanego zapraszają do udziału w sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bieg odbędzie się w piątek 8 listopada br. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy.
 7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy, św. Heleny i św. Barbary; w czwartek – Matki Bożej Różańcowej i bł. Edmunda Bojanowskiego.
 8. Na prośbę parafian jeszcze w tym tygodniu można wpisać się w zakrystii na listę osób chcących wyjechać na kanonizacje bł. Jana Pawła II do Rzymu na 27 kwietnia 2014 r, w ramach pielgrzymki parafialnej.
 9. Nabór nowych członków do Parafialnego regionalnego Zespołu Giewont w środę o godzinie 18.00 w dolnym Kościele. Prosimy, aby zgłaszały się osoby w wieku od 6 lat.
  Próby pozostałych członków zespołu starsi:
  w poniedziałek o godzinie 19.00,
  młodsi w środę również o godzinie 19.00.