OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś kończy się 21 Międzynarodowy Tydzień Modlitw i Postu w intencji nawrócenia narodów, kultury życia i pokoju na całym świecie. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy czynnie włączyli się w tą akcję przez osobistą modlitwę i post.
  Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  Od wtorku wieczorne Msze św. tygodniu o godz. 17.00.

 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  Spowiedź dla gimnazjum w czwartek, a dla szkoły podstawowej w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  W sobotę o godz. 16.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 3. Rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, w naszym kościele nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę – świętych Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja;
  we wtorek – św. Teresy; w środę – św. Heleny; w czwartek –św. Barbary i bł. E. Bojanowskiego.

 6. Za tydzień niedziela będzie ogólnopolskim dniem modlitwy w intencji pokoju w Syrii, będą również zbierane datki do puszek po Mszach św na rzecz osób poszkodowanych i cierpiących w tym kraju.

 7. Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będą odbywać sie zawsze po Mszy św. wieczornej i różańcu: i tak odpowiednio I rok przygotowań – czwartek; II rok przygotowań – wtorek i III rok przygotowań w środę po wieczornej Mszy św. I różańcu. Wszystkie spotkania będą się odbywać w salce dolnego kościoła.

 8. W następną niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  Informacja dotycząca cmentarza! Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika został utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz sztuczne kwiaty do śmietnika. Dziękujemy.