OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego wypoczynku
  i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze święte w niedziele
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00 i 20.00.
  Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; we wtorek – wspomnienie św. Moniki; w środę – św. Augustyna, bp i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki
  w piątek – św. Andrzeja; w sobotę – św. Teresy.
 4. W poniedziałek w Uroczystość NMP Częstochowskiej Msze św. o godz. 7.00, 9.00
  i 20.00.
 5. We wtorek 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową światła na godz. 20.00.
 6. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 7. Spotkanie rodziców dzieci zapisanych do przedszkola Sióstr Służebniczek na Olczy w środę o godz. 17.00 w auli dolnego kościoła.
 8. W Domu Parafialnym – ul. Jana Pawła II 4 – przy Parafii Najśw. Rodziny w Zakopanem prawnicy będą udzielać bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich osobom, które nie są w stanie samodzielnie rozwiązać swoich problemów także ze względu na sytuację materialną. Porady będą udzielane w czwartek 29 sierpnia br. w godz. 11.00-15.00
  i w piątek 30 sierpnia w godz. 9.00-13.00.
 9. Ksiądz Dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie informuje, że są jeszcze wolne miejsca na studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury oraz muzyka kościelna. Bliższe informacje na stronie internetowej Wydziału, oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Starosta Tatrzański oraz polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Zakopanem mają zaszczyt zaprosić na XIV obchody Dnia Seniora i Dnia Pracownika Socjalnego, które rozpoczną się Mszą św. W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 27.08.2013r. o godz. 12.00
  po której odbędzie się część oficjalna w sali teatralnej w podziemiach kościoła.
 11. Osoby nie posiadające własnego transportu proszone są o zgłaszanie się w biurze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów ul. Jagielońska 40 w Zakopanem tel. 18 20 66 774, w celu zapewnienia transportu na w/w uroczystość. (dokładny plan znajduje się w gablocie przy ogłoszeniach).
 12. Za tydzień rozpocznie się nowy rok szkolny już dziś zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu pokuty by nowy rok nauki rozpocząć z czystym i pięknym sumieniem. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.