OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego wypoczynku
  i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze święte w niedziele
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00 i 20.00.
  Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika; w czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze w naszym Sanktuarium jak w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. W tym dniu po każdej Mszy św. jak nakazuje tradycja święcenie ziół
  i kwiatów; w sobotę – święto św. Jacka w tym dniu w sposób szczególny w czasie modlitwy pamiętajmy o ks. Jacku Hareńczyku, który od pierwszego lipca jest duszpasterzem w naszej parafii.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii i bł. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi Królowej.
 4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala i zarazem uroczystość 50-lecia koronacji figury. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie. Do uczestnictwa w uroczystościach serdecznie zapraszam wraz z Kustoszem Sanktuarium Ludźmierskiego.Natomiast u nas w tym dniu będziemy gościć ks. Janusza Bolę – proboszcza z Pardałówki, który będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła na Pardałówce. Pamiętajmy, że ponad 25 lat temu parafianie z Antałówki i Pardałówki byli zaangażowani w dzieło tworzenia naszej świątyni, okażmy im za to naszą wdzięczność.
 5. Jak już informowaliśmy, w dniach 15-18 sierpnia br. będziemy przeżywać w Zakopanem Ewangelizację. W pierwszym dniu w kościele Św. Krzyża wraz z Ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem pokłonimy się Matce Bożej i zawierzymy miasto Zakopane i siebie samych Jej opiece. (uwaga! Jest to święto obowiązkowe dlatego prosimy, aby uczestniczyć wcześniej w tym dniu we Mszy św.) W piątek zgromadzimy się pod pomnikiem bł. Jana Pawła II przy „Księżówce” skąd wyruszymy na Kalatówki rozważając stacje Drogi Krzyżowej ułożone specjalnie przez Ks. Prof. Edwarda Stańka. W sobotę 17 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie do kościoła Najśw. Rodziny., a nabożeństwo poprowadzi ks. egzorcysta Michał Olszewski. Wszystkie nabożeństwa w te trzy dni rozpoczną się o godz. 19.00. Natomiast w sobotę dodatkowo zapraszamy dzieci na plac przed kościołem Njaśw. Rodziny na koncerty zespołów parafialnych z Zakopanego i zabawy od godz. 10.00 do 12.30. Ewangelizacja zakończy się w poszczególnych kościołach w niedzielę 18 sierpnia uroczystą Liturgią w Roku Wiary i rozesłaniem. I tak Msza św. w kościele na Olczy będzie o godz. 9.00; w kościele Najśw. Rodziny o godz. 9.30; w kościele na Chramcówkach o godz. 11.00 i w kościele św. Krzyża o godz. 12.00. Program ewangelizacji wyłożony jest przy gazetach lub można go otrzymać przed kościołem od ministrantów. Serdecznie zapraszamy .W dniach 15-18 sierpnia br. w Roku Wiary będziemy przeżywać dni ewangelizacji w Zakopanem. Dokładny program jest wywieszony również na plakatach przed kościołem.
 6. Pragnę podziękować ks. Dariuszowi Błaszczykowi CM, za wygłoszone słowo i świadectwo życia. Już teraz dziękuję i Wam uczestnikom tej Eucharystii za ofiary złożone na dzieło misyjne do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.