OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
  Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00
  i 20.00. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godz. 18.00.

 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00.

 3. Zakończyły się półkolonie organizowane przez naszą parafię. Pragnę podziękować wszystkim dzięki, którym grupa dzieci i młodzieży mogła pięknie, bezpiecznie i ciekawie przeżyć ostatnie dwa tygodnie wędrując po tatrzańskich szlakach poznając piękno swojej małej Ojczyzny.
  Przede wszystkim panu przewodnikowi Tomaszowi Zielińskiemu, pani Dyrektor gimnazjum Agnieszce Salnikow i samym uczestnikom. W sierpniu planowane są jeszcze wspólne wyjścia w góry.

 4. Dziś w ramach XII Tatrzańskich Wici – Dzień Olczy. Rozpocznie się Mszą św. w naszym Sanktuarium o godz. 11.00, a następnie występy, zabawy i konkursy na placu przy Gimnazjum
  nr 3 na Olczy. Serdecznie zapraszamy wszystkich Olczan oraz drogich gości.

 5. Dziś wieczorem wyjeżdżają nad morze na kolonie ministranci i dziewczęta z krucjaty Maryjnej.

 6. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego; w środę wspominamy
  bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, Zgromadzenie, które posługuje w naszej parafii prawie od 100 lat; w czwartek – św. Dominika; w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy.

 7. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – Matki Bożej Różańcowej;w sobotę –św. Małgorzaty.

 8. We wtorek w uroczystość Przemienienia Pańskiego tj. 6 sierpnia nasz dekanat Zakopiański został zaproszony na wspólną modlitwę w ramach rozpoczynającej się nowenny przed uroczystością 50-lecia koronacji MB Ludźmierskiej. Msza św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Zapraszamy.

 9. W dniach 15-18 sierpnia Br. w Roku Wiary będzie w Zakopanem Ewangelizacja. W związku
  z tym ministranci rozdają „wizytówki” na które należy wpisać imię osoby przeżywającej kryzys wiary, aby została otoczona szczególną modlitwą kościoła. Wypełnione karteczki prosimy przynieść do zakrystii. Prosimy by uczynić to najpóźniej do 11 sierpnia. Szczegółowy program Ewangelizacji będzie podany w przyszłą niedzielę.

 10. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Dariusza Błaszczyka CM, który od początku swej drogi kapłańskiej pracuje za naszą wschodnią granicą. Ks. Dariusz wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz misji na Ukrainie.

  11.